Google+

Ako si vybrať toho správneho fotografa

Fotografia hotelov a architektúry je špecifické odvetvie, ktoré si vyžaduje úplne odlišné schopnosti a techniku ako napríklad svadobná fotografia alebo krajinárska fotografia.

Skúsenosti hovoria za všetko

Tak ako hotelierstvo je viac než izba a lôžko aj fotografovanie hotelových zariadení siaha oveľa ďalej ako len expozícia a kompozícia.

Hľadajte fotografa s výhradným zameraním na fotografiu interiérov a architektúry. Uistite sa, že fotografova predošlá práca obsahuje aspoň niekoľko projektov z oblasti cestovného ruchu alebo hotelierstva.

Len roky skúseností v oblasti cestovného ruchu alebo architektúry umožňujú takémuto fotografovi ponúknuť vám profesionálne možnosti v oblasti prezentácie vašeho hotela.

Na čo klásť dôraz pri výbere fotografa

Táto práca si v prvom rade vyžaduje určitú dávku estetického cítenia a zmyslu pre detail. Vyžaduje si tiež veľkú dávku fotografovej zručnosti, či už pri výbere objektívu, výbere svetla, schopnosti dbať na detaily, čistotu a usporiadanie, farebnú škálu a ich dopad na konečný obraz.

Všímajte si profesionalitu fotografa, či bude vedieť dodať fotografie načas, v rámci dohodnutého rozpočtu a vašich špecifickych kritérií.

Všímajte si fotografov osobitý štýl, ktorý bude vašu prácu ukazovať v tom najlepšom svetle.

Fotografia hrá kľúčovú rolu v tom, ako dnes vnímame hotelové služby. Raz vidieť znamená tisíc krát počuť a pri hľadaní ubytovania to platí o to viac. Fotografiou nielen dokumentujeme svoj objekt ale aj prezentujme samých seba, preto jej venujme veľkú pozornosť.

Komentáre

21. október 2015 - 16:12

A niekedy stačí tak málo...

Keď ma ubytovatelia kontaktujú prvý krát, spravím si malý prieskum o tom, v akom stave je ich súčasná foto-prezentácia. V drvivej väčšine prípadov je to zlé.

Fotografie sú malé, nekontrastné, tmavé a ešte k tomu aj na krivo a podobne.

Čo je pre mňa ale zazerajúce, že po príchode na miesto, to u nich vlastne nevyzerá až tak zle. Čo znamená, že ubytovatelia sa zlou fotografiou prezentujú vlastne ešte horšie, ako na tom naozaj sú.

Popresúvame nábytok, donesieme kvety, ovocie, zapálime v krbe a jednoducho a rýchlo takto pretransformujeme priestor aby viac vyhovoval kompozične, čo niekdy stačí urobiť aby priestor vyzeral oveľa lepšie.

Ale len dodatočným osvetlením sa dá priestor zachytiť podobne ako by ho vnímalo ľudské oko, ktoré má ďaleko širší rozsah ako akokoľvek fotoaparát.

Práve som zaviedol novú sekciu vo svojom blogu, kde porovnávam fotografie ubytovania "pred a po" fotografovaní. Odporúčam si porovnať rozdiely https://www.martinpitonak.sk/kategoria/pred-a-po/

2. september 2015 - 20:25

Kvalita tvorby súčasných slovenských fotograf, ktorí fotografujú najmä interier, je veľmi otázna. Fotografia má mať nielen formu, ale aj obsah. Mnohokrát nám firmy pracujúceho v cestovnom ruchu poskytnú pre náš turistický portál o Tatrách - www.tatry.name - fotografie plné svetelného šumu. Pripomínajú zachytenie svetelnej šou a neposkytujú žiadnu informáciu o objekte, službách, ktoré prostredníctvom fotografie ponúkajú.
Tibor Šuľa, zodpovedný redaktor za portál_ www.tatry.name _

Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia. Prihlásiť sa môžete tu.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku