Google+

Dodržiavanie hygieny, dezinfekcia rúk, ochrana klientely.

Firma Medeco s.r.o. (www.medeco.sk )predstavila na jesennom stretnutí hotelierov v Tatrách systémové riešenie dodržiavania hygienických noriem v zariadeniach hotelového charakteru, kuchyniach a reštauráciách. Inovatívne dizajnovo pekne vyriešené zariadenie s obsahom isopropyl alkoholu ničí všetky choroboplodné zárodky včetne gastroenteritídy, salmonelózy, kampylobakteriózy, dyzentérie alebo hepatitídy A. Zariadenie pokrýva HACCP hygieny personálu v kuchyni od prípravy jedál cez jej výdaj ku klientom, hygienu chyžných a zároveň hygienu prichádzajúcich a odchádzajúcej klientely.

Systém posúva hygienický štandard umývania a dezinfekciu rúk do oblastí kde majú infekčné ochorenia menšiu šancu prenosu.

Pravidelné čistenie, dezinfekcia a dodržiavanie hygienických štandardov sú základnými prvkami systémov riadenia bezpečnosti potravín, ako napr. HACCP. Keďže až 80% infekčných ochorení sa prenáša rukami, významnú úlohu zohráva práve ich hygiena. Hotely, reštaurácie, fastfoodové prevádzky a cateringové spoločnosti dobre poznajú nebezpečenstvá vyplývajúce z prenosu infekcií. Moderným trendom v gastronómii sa preto stáva ochrana spotrebiteľa aj zamestnanca. Používanie produktov Germstar ® nieje vo vyspelej Európe neznámym pojmom. Stretnete sa s ním hlavne na výletných lodiach po celej Európe ako aj v hoteloch vyššej kategórie.

Viac na www.medeco.sk

Patrik Halo
Medeco s.r.o.

Komentráre (0)

Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia. Prihlásiť sa môžete tu.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku