Google+

Komu v dnešnej dobe veriť?

Každý z nás to dobre pozná. To, o čom ste ešte minulý týždeň počuli, že je prospešné pre vaše zdravie, môže už dnes byť na prvom mieste rebríčka nezdravých jedál. Trendy v stravovaní sa menia rýchlosťou blesku, človek bez vzdelania v tejto oblasti sa v nich stráca a postupne im prestáva dôverovať. Existujú však ľudia, ktorí vedia, čo na tanier patrí a čo nie.

Stravovanie sa v reštauráciách je pre vás ideálnou voľbou. Okrem rádových pracovníkov zamestnáva každá dobrá reštaurácia odborníkov na výživu. Šéfkuchár nielen že vie najlepšie, ktoré chute k sebe dokonale ladia, vie ich aj vyskladať tak, aby váš tanier obsahoval vyvážené nutričné hodnoty. Primerané množstvo uhľovodíkov (cukrov), aby vaše telo malo dostatočný prísun energie, a zároveň sa to nepremietlo na vašej váhe. Cukrov sa rozhodne netreba báť – ak sú totiž glykogénové zásoby (glukóza sa v pečeni a svaloch ukladá ako glykogén) nízke, telo prepína na „úsporný režim“ a namiesto nich čerpá energiu z tukov a bielkovín. A kým strata pár gramov tukovej hmoty znie fajn, v prípade bielkovín to zas taká sranda nie je.
Reštaurácie však dokážu ponúknuť ďaleko viac. Príjemné prostredie, obsluha s úsmevom či perfektne naaranžované chody – to všetko vplýva na váš celkový zážitok z jedla a na to, ako ho vaše telo príjme. Psychológovia tvrdia, že úsmev je nákazlivý, odbúrava stres, podporuje imunitný systém a zlepšuje náladu, a to dokonca aj vtedy keď nie je úprimný. Usmiaty čašník vás teda chtiac-nechtiac prinúti usmiať sa spolu s ním. Navyše, komu by sa nepáčilo najesť sa bez čakania nad hrncom a špinavého riadu?
Na príjemné posedenie a kvalitu jedla by nemali zabúdať predovšetkým mladí ľudia. Ako hovorí manažér Hotelu Divoká voda v Čunove Daniel Dzugas, „dlhodobé stravovanie sa na salámach a paštétach nie je rozumné. Mladí ľudia ale aj páry v strednom veku by mali viac myslieť na svoje zdravie, aj keď študentský a pracovný život zvykne byť hektický.“ Majiteľka reštaurácie Furmanka, Iveta Mihoková dodáva, že v ich reštaurácii pracujú výlučne s čerstvými potravinami, najmä pokiaľ ide o mäso a zeleninu. Výhodou nedomáckej kuchyne je podľa nej tiež široký výber zo všetkých chodov a príjemná atmosféra typická pre reštaurácie.
Ak sa nabudúce budete rozhodovať medzi jedlom, ktoré si sami pripravíte a tým, ktoré vám naservírujú, myslite na seba. Na svoje zdravie, relax a pohodlie, ktoré sa vám ponúkajú a príjemné posedenie s priateľom, kamarátmi či rodinou vonku v spoločnosti.

Komentráre (0)

Pridávať komentáre môžu len prihlásení užívatelia. Prihlásiť sa môžete tu.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku