Google+

Hotely siete Kempinski na Slovensku sa stali najatraktívnejším zamestnávateľom vo svojom odvetví

Sieť hotelov Kempinski sa už po druhý krát ocitla v prvej desiatke firiem v rámci prieskumu „Najatraktívnejší zamestnávateľ roka.“ Hotely Kempinski, teda bratislavský Kempinski Hotel River Park a tatranský Grand Hotel Kempinski High Tatras sa v prieskume umiestnili na 7. mieste, čo je postup o jednu pozíciu v porovnaní s minulým rokom.

„Sme veľmi hrdí na to, že sme v rebríčku atraktívnych zamestnávateľov postúpili na vyššiu priečku. Ceníme si, že v našom odvetví sme top zamestnávateľom. Je to pre nás samozrejme aj záväzok v tom zmysle, že sa snažíme ľudí, ktorých prijmeme, nesklamať a vytvoriť im také pracovné podmienky, aby boli u nás spokojní a mohli pracovať na svojom profesiálnom rozvoji,“ povedal riaditeľ ľudských zdrojov hotelov Kempinski Michal Bursík. 

V bratislavskom Kempinski Hoteli River Park pracuje v súčasnosti 150 zamestnancov a v tatranskom Grand Hoteli Kempinski ich je približne stovka. Priemerný vek zamestnancov je 33 rokov. Oba hotely Kempinski sa zameriavajú na podporu mladej generácie pracujúcej v hotelovom odvetví. „Žiakov a študentov, ktorí u nás absolvujú odborné stáže vedieme k profesionalite a odchádzajú od nás 
na vysokej odbornej úrovni,“ povedal Michal Bursík. Prácu v hotelovom odvetví však nájdu aj tí skôr narodení. Najstarší zamestnanec v bratislavskom hoteli je nočný kuchár, ktorý má 65 rokov. V tatranskom Grand Hoteli Kempinski je najstaršou pracovníčkou chyžná, ktorá má 62 rokov. Zamestnanci, ktorí pracujú v súčasnosti v hoteloch, sú na svojich pozíciách priemerne 2,3 roka. Záujem o prácu v tomto segmente potvrdzujú aj počty uchádzačov o miesto. „Na niektoré pozície sa nám prihlási aj 70 záujemcov,“ doplnil Michal Bursík.

Prieskum Najatraktívnejší zamestnávateľ roka 2014 realizuje internetový portál profesia.sk v spolupráci s magazínom Forbes a konal sa už jeho 3. ročník. Na prvom mieste sa umiestnila spoločnosť Google. Na druhom mieste skončila automobilka Volkswagen Slovakia a tretím najatraktívnejším zamestnávateľom je slovenská spoločnosť Eset.

Hotely Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras patria do portfólia spoločnosti Best Hotel Properties a.s. Okrem týchto hotelov má spoločnosť v portfóliu aj hotel Crowne Plaza v Bratislave, moskovský hotel Baltschug Kempinski a taktiež reštauráciu Buddha – Bar v Prahe. Do portfólia skupiny pribudol v roku 2013 aj Hotel InterContinental v Prahe. Akcie spoločnosti Best Hotel Properties a.s. sú kótované na Burze cenných papierov v Bratislave. 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku