Google+

Historické Hotely Slovenska majú dvoch nových členov

Miestom májového stretnutia asociácie Historické Hotely Slovenska sa stal hotel Hviezdoslav *** v Kežmarku. V najslávnostnejšom bode programu sa však hovorilo o iných regiónoch. Z rúk prezidenta asociácie totiž prevzali tabuľky s logom Historic Hotels of Europe predstavitelia hotela Most slávy*** v Trenčianskych Tepliciach a hotela Kaštieľ*** v Mojmírovciach.

Je to dobrá správa nielen pre tieto dve zariadenia, ktoré tak budú môcť využívať výhody spoločného marketingu, ale aj celej siete Historic Hotels of Europe. Našu krajinu v nej prostredníctvom Historických Hotelov Slovenska reprezentuje už pätnásť hotelových prevádzok, zaujímavých najmä pre tzv. heritage hostí, teda fanúšikov dejepisu. Ide o zariadenia butikového typu, ktoré sú atmosférou, príbehom i svojim genius locci neopakovateľné. Plnia nielen nevyhnutné hotelové štandardy, ale ich najsilnejšou stránkou je aj individuálny prístup k hosťovi, komornosť, útulnosť. Či už ide bývalé sídla šľachty alebo domy mešťanov.  „Nás teší, že prostredníctvom hotela Most slávy sa združenie posilňuje o zariadenie, situované v kúpeľnom mestečku a poskytujúce liečebné a wellness služby. Navyše svetoznáme svojim hosťovaním osobností kinematografie,“ hovorí prezident asociácie Dr. Ján Svoboda, „V prípade mojmírovského Kaštieľa sa do sveta dostáva správa o histórii spojenej s rodinou Grassalkovichovcov, nádherných slovenských kaštielnych parkoch a unikátnych umeleckých podujatiach.“

Hotel Most Slávy Trenčianske Teplice

Podľa riaditeľky hotela Most slávy Ing. Zdenky Lelkešovej sa novodobý príbeh začal písať pred ôsmimi rokmi. Nadviazal však na slávu štyroch starobylých víl – Miramare, Corfu, Dea a Vera - postavených v secesnom štýle pre kúpeľných hostí okolo roku 1912; Vera jedokonca o trinásť rokov staršia. „Historické obrazy, svietidlá, zrkadlá, hodiny a ďalšie drobnosti vnášajú do hotela atmosféru, akú sa nepodarí dosiahnuť žiadnemu modernému zariadeniu. V spojení s modernými službami, ktoré sú pre hosťa samozrejmosťou, vrátane kvalitnej gastronómie. Vďaka rybám a divine z vlastných rybníkov a obory pomáha navodiť atmosféru dávnych čias,“ Z. Lelkešová dodáva, že sa po ôsmom roku na slovenskom trhu potrebovali zase trošku posunúť vped a zvýšiť svoju prestíž aj v európskom rozmere. Históriou sa už dnes stávajú aj mnohé mená, ktoré si počas 22 ročníkov Art Filmu mohli osadiť pred hotelom svoju pamätnú tabuľku – Sophia Loren, Gina Lollobrigida, J.P. Belmondo, Catherine Deneuve, Omar Sharif, Ornella Mutti., Vlastimil Brodský, .. A kraľuje im dvojmetrová socha Charlieho Chaplina.

Kaštieľ Mojmírovce

Barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia neďaleko Nitry je spojený s menom rodu Huňadyovcov a ich slávnym žrebčínom. Dokonca tam v roku 1814 prvý raz v dejinách Rakúsko-Uhorska zorganizovali verejné dostihy. V tomto roku Mojmírovčania oslavujú ich storočnicu veľkolepým medzinárodným podujatím.. „Členstvo v Historic Hotels of Europe je pre nás príležitosťou nielen predstaviť zahraničným návštevníkom unikátnu podzemnú strelnicu na krátke guľové zbrane, hudobný salón, klenbovú vínnu pivnicu, obrazáreň či reštauráciu v poľovníckom štýle, ale aj nový bazén. V jeho chodbe nájde hosť výjavy z Dobšinského ľudových rozprávok i najznámejších slovenských hradov a kaštieľov. Predovšetkým však vieme týmito lákadlami – čerešničkami na európskej heritage torte – prilákať viac turistov na Slovensko. Pri osobnej návšteve sa môžu potom stať vernými priaznivcami našej malej krajiny,“ počíta s rastúcou štatistikou aktívneho turizmu riaditeľ hotela PhDr. Štefan Bugár, CSc.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku