Google+

Bratislava víta Sheraton

Sheraton Bratislava Hotel otvoria vo februári 2010 Bratislava, 15. október 2009 – Rozsvietením nezameniteľného červeného loga na budove budúceho hotela Sheraton Bratislava pribudol dnes v hlavnom meste Slovenska nový referenčný bod. Nový hotel, ktorý bude neoddeliteľnou súčasťou atraktívnej nábrežnej štvrte EUROVEA, buduje írska developerská spoločnosť Ballymore v partnerstve so sieťou Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc., ktorá bude prevádzkovať hotel pod renomovanou značkou Sheraton.

Otvorením hotela, ktoré je naplánované na 24. februára 2010, vstupuje značka Sheraton na slovenský trh. Sheraton Bratislava Hotel ponúkne 209 luxusných izieb a apartmánov, pričom viaceré z nich budú mať terasy  s úchvatným výhľadom na rieku Dunaj.

Zatiaľ čo štýlové izby, zariadené v škále upokojujúcich teplých a prírodných tónov, sú rukopisom tejto značky, postele s patentovanou technológiou Sheraton Sweet SleeperSM budú zárukou úrovne pohodlia, ktorú klienti Sheratonu kdekoľvek na svete očakávajú.
 
 
Nová á la carte reštaurácia a tiež dva pulzujúce bary majú ambíciu stať sa centrom spoločenského života v meste. Kvalitu vybavenia wellness klubu a kúpeľov s rozlohou viac ako 800 m2 podčiarknu bazén a sedem terapeutických miestností. V spolupráci so spoločnosťou Core Performance, ktorá sa podieľa na tréningu svetových elitných športovcov a olympionikov, vznikne moderné fitnes centrum, v ktorom dostane každý návštevník individuálny tréningový a nutričný plán.
 
  
 
Hostia budú môcť relaxovať v interaktívnom foyeri Link@Sheraton SM, ktorý Sheraton zariadil v spolupráci so spoločnosťou Microsoft®. Toto unikátne komunikačné centrum ponúkne moderné technológie, ktoré návštevníci očakávajú a vyžadujú – to im umožní byť v spojení nielen s prácou, ale zdieľať zážitky s rodinou a priateľmi, kým sú ďaleko od svojich domovov. Hotel ponúkne veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2, osvetlené prirodzeným svetlom a vybavené najmodernejšími technológiami. 
 
 
Výstavba hotela v číslach
  • pri vytvorení 6 metrov vysokej vinotéky v bare vo vstupnej hale sa použili 2 tony ocele
  • na dokončení hotela sa v súčasnosti podieľa 200 stavebných robotníkov, ktorí pracujú 7 dní v týždni
  • bolo inštalovaných 209 samostatných spŕch s dažďovým efektom a vaní
  • na izbových terasách bolo položených 600 m2 dlažieb 
  • v izbách bolo položených 5 500 m2 drevených podláh
  • na testovanie hotelového bazéna bolo použitých 40 000 litrov vody
 
 
Vďaka ideálnej polohe v srdci Bratislavy, len 10 minút chôdze od historického centra a blízkosti nového Slovenského národného divadla, bude Sheraton Bratislava Hotel vynikajúcou voľbou pre biznismenov, dovolenkárov aj miestnych hostí.
 
 
„Som nadšená, že môžem byť súčasťou tohto prelomového projektu. Sheraton Bratislava Hotel prinesie na slovenský hotelový trh novú definíciu luxusu a pohodlia a zároveň vytvorí množstvo nových pracovných príležitostí. Aby sme našim hosťom mohli ponúknuť skutočne výnimočný zážitok, v súčasnosti obsadzujeme až 150 nových pracovných pozícií,“ uviedla v súvislosti s prípravami na otvorenie hotela Floortje Jeukens, riaditeľka Sheraton Bratislava Hotel.
 
„Je pre nás potešením spolupracovať so spoločnosťou Starwood, ktorá má bohaté skúsenosti a najsilnejšie portfólium luxusných a prvotriednych hotelov a stredísk v Európe, Afrike a na Strednom Východe,” uviedol David Brophy, riaditeľ spoločnosti Ballymore Group. „Veríme, že kombinácia značky, dizajnu a lokality umožní Sheratonu zaujať vedúcu pozíciu medzi miestnymi hotelmi.”
 
 
 

O Starwood Hotels & Worldwide, Inc

 

S viac ako 400 hotelmi v 75 krajinách po celom svete pokračuje značka Sheraton vo svojej intenzívnej medzinárodnej expanzii, s ambíciou rozšíriť existujúcu sieť do konca roku 2009 o ďalších 54 hotelov s 20 000 izbami. Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. je jednou z vedúcich hotelových spoločností na svete, ktorá disponuje viac ako 960 nehnuteľnosťami v 97 krajinách sveta a zamestnáva 145 000 ľudí. Starwood® Hotels je plne integrovanou spoločnosťou, ktorá vlastní, prevádzkuje a franchisuje hotely a rezorty pod renomovanými značkami, ako sú: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton a nedávno predstavené značky AloftSM a ElementSM. Starwood Hotels okrem toho vlastní spoločnosť Starwood Vacation Ownership, Inc., ktorá je jedným z popredných developerov a prevádzkovateľov nadštandardných dovolenkových rezortov. Viac informácií nájdete na stránke www.sheraton.com alebo www.starwoodhotels.com.
 
 

O spoločnosti Ballymore

 

Ballymore je medzinárodná developerská a investičná spoločnosť so zameraním na dizajn. Pri svojich projektoch sa sústreďuje predovšetkým na výber atraktívnych lokalít vo veľkých mestách v blízkosti dopravnej infraštruktúry, ktoré spĺňajú nielen požiadavky dneška, ale budú vyhovovať aj predstavám o kvalite života v budúcnosti. Ide o miesta, ktoré vytvárajú inšpiratívne prostredie pre prácu aj bežný život. Zmysel pre detail, nezameniteľná kvalita pri všetkých činnostiach a vášeň pre budovanie nových objektov je to, čo je spoločnosti Ballymore vlastné. Ballymore pôsobí v oblasti stavebníctva a developmentu takmer 30 rokov. V súčasnosti má v rôznych fázach plánovania alebo výstavby viac ako 40 projektov, a to najmä v Londýne, Dubline, Prahe, Bratislave a Berlíne. Ballymore je súkromná, pôvodom írska rodinná spoločnosť.
 
 
 
Súvisiace články:  Sheraton Bratislava Hotel
 
 
 

 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku