Google+

Návštevnosť lyžiarskych stredísk v Tatrách počas jarných prázdnin bola veľmi silná

Lyžovačka Štrbské Pleso

Hotelieri vo Vysokých Tatrách majú po roku opäť úsmev na tvári. Stredoslováci dobehli východ aj západ. Návštevnosť lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách je porovnateľná s TOP sezónou. Obrovský záujem bol aj o popradský aquapark.
 
„Jarné prázdniny tento rok priniesli opäť niekoľko prekvapení. Niekoľko rokov dozadu sa za druhý tzv. “zlatý“ týždeň vo Vysokých Tatrách považoval týždeň prázdnin západného Slovenska. Posledné roky sa už o prvú priečku bili Východniari a Západniari. Tento rok sa do boja viac zapojili aj Stredoslováci a všetky tri týždne môžeme považovať za takmer vyrovnané a veľmi silné“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry

Vyťaženosť ubytovacích zariadení bola 80 – 90 %. Hotely a penzióny zamerané na rodiny s deťmi hlásia aj 100 % obsadenosť.

„Návštevnosť lyžiarskych stredísk počas jarných prázdnin bola veľmi silná a je porovnateľná s TOP sezónou. Rozhodujúcimi faktormi v porovnaní s minulým rokom boli najmä výrazne lepšie podmienky na lyžovanie“, zhodnotila jarné prázdniny Zuzana Fabiánová, hovorca Tatry Mountain Resort. Lyžiari si počas jarných prázdnin užívali kvalitne upravené zjazdovky, na ktorých je stále viac ako 100 cm snehu. Dôležitú úlohu v návštevnosti zohralo aj počasie, ktoré sa predviedlo v úplnej paráde a deťúrence si s rodičmi si užívali doslova gýčové slnkom zaliate svahy.

Ubytovatelia hodnotia jarné prázdniny v porovnaní s minulým rokom lepšie. Vyťaženosť ubytovacích zariadení bola 80 – 90 %. Hotely a penzióny zamerané na rodiny s deťmi hlásia aj 100 % obsadenosť. Z roka na rok je väčší záujem o ubytovacie zariadenia, ktoré sú family friendly. „Rodinné izby, detská postieľka, detský kútik, mini kuchynka na izbe, bazén, detské menu sú faktory, ktoré rozhodujú o tom kde rodina trávi svoju dovolenku. Veľa ubytovacích zariadení sa už tomuto dopytu prispôsobilo a žne úrodu v podobe plného hotela“, dodala Maťašovská.
 
„Ideálne zimné podmienky, otvorenie nových prevádzok ako detský bazén Terasure Island, Lighthouse Fresh bar a prvá časť Vitálneho sveta Fire & Water Wellness & Spa mali pozitívny vplyv na návštevnosť v našom aquaparku, ktorá bola počas jarných prázdnin na rovnakej úrovni ako v roku 2014“, povedal Richard Pichonský, riaditeľ AquaCity Poprad. Minulú zimnú sezónu zaznamenal popradský aquapark vyšší nárast návštevnosti nakoľko podmienky na lyžovanie neboli ideálne a rodičia uprednostnili tráviť voľné chvíle so svojimi ratolesťami v termálnych bazénoch.
 
Okrem lyžovačky a zábavy v aquaparku si rodiny urobili výlet na Hrebienok kde navštívili Tatranský ľadový dóm, zohriali sa čajom na Rajnerovej alebo Zamkovského chate, odfotili sa pri maxi snehuliakoch na Skalnatom plese alebo sa prešli okolo jazera Štrbské pleso. Veľká časť rodičov zobrala deti aj do Spišskej Soboty, navštívili SKI múzeum v Tatranskej Lomnici a po vyčerpávajúcom dni si pochutnali na tatranských špecialitách.
 
Koncom jarných prázdnin sa ale zimná sezóna vo Vysokých Tatrách nekončí. Podmienky na lyžovanie sú výborné a už čoskoro otvorí popradský aquapark najväčšej a najočakávanejšej časti, kompletné otvorenie Fire & Water Wellness & Spa centra, ktoré bude najväčšie na Slovensku. Tatranci veria, že Veľká Noc bude o vode ale v dvoch skupenstvách. Na svahoch v podobe bieleho snehu a v Poprade v podobe teplej vody v bazénoch.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku