Google+

TMR za trištvrte roka s výnosmi 43,2 milióna EUR

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila výsledky za trištvrteročné obdobie finančného roka 2013/14 (obdobie od 1. novembra 2013 do 31. júla 2014) s výnosmi 43,2 milióna EUR.

TMR zverejnila priebežné výsledky za trištvrte finančného roka 2013/14 a za tretí kvartál. Celkové výnosy za deväť mesiacov sa udržali na úrovni rovnakého obdobia v minulom roku na 43,2 mil. EUR, pričom výnosy za tretí kvartál mierne poklesli na 10,4 mil. EUR. Ukazovateľ EBITDA (zisk pred úrokmi, daňami a odpismi) za trištvrte roka medziročne poklesol o 3,6%, avšak za tretí kvartál sa EBITDA zlepšila o 21,2%.

Počas tretieho kvartálu navštívilo strediská 259 tisíc turistov, rovnako ako vlani.

„Výsledky za prvých deväť mesiacov roka považujem za úspech v porovnaní s minulým rekordným rokom a vzhľadom na extrémne miernu a suchú zimnú sezónu a relatívne nepriaznivé počasie počas leta.  Zimná sezóna, ktorá bola kvôli počasiu kratšia, mala negatívny dopad na počet osobo-dní na našich lanovkách. V letnej sezóne sme bojovali s daždivým počasím, ktoré ovplyvňovalo letnú turistiku, ale aj pobyt v aquaparkoch. Napriek negatívnemu faktoru počasia môžem skonštatovať, že sme zvládli toto ťažké obdobie s úspechom, ku ktorému nám pomohli najmä naše hotely, ktoré zaznamenávajú stabilné rasty tržieb ako aj prevádzkového zisku vďaka zefektívňovaniu manažmentu nákladov. Počas tretieho kvartálu bola návštevnosť horských stredísk dokonca na úrovni minulého roka“, komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.  

Počet návštevníkov v horských strediskách TMR dosiahol za deväť mesiacov 1,158 mil., čo predstavuje pokles o 6,6%, pričom počas tretieho kvartálu navštívilo strediská 259 tisíc turistov, rovnako ako vlani. Aquapark Tatralandia zaznamenal za trištvrte roka pokles návštevníkov o 6,7% v celkovom počte 403 tisíc a za tretí kvartál prišlo o 13,1% menej ľudí – 194 tisíc.

Priemerná obsadenosť hotelov portfólia sa za trištvrte roka medziročne mierne zlepšila na 48,1%, zatiaľ čo priemerná denná cena za izbu narástla o 13,4%. Za tretí kvartál sa obsadenosť zlepšila o 5,6 percentuálnych bodov a priemerná cena až o 22%.

Foto: Aquapark Tatralandia, zdroj: Tatralandia.sk

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku