Google+

Ako zariadiť verejné hotelové priestory s ohľadom na pohodlie klientov?

interiérové kreslá do hotela

Zariadenie hotela netvorí len nábytok v jednotlivých izbách, ale aj vo verejných priestoroch. Žiaľ, množstvo hotelov jeho výberu nevenuje dostatočnú pozornosť. Vo foajé menej luxusných hotelov sa zväčša nachádza len recepcia, no žiadne miesto, kde by si ubytovaní mohli v pokoji posedieť a oddýchnuť. A to je obrovská chyba. Ako teda zariadiť tieto priestory?

Kreslá do hotela dodajú dávku pohodlia a estetiky

Hostia určite ocenia, ak po dlhej ceste môžu aspoň na chvíľu zrelaxovať, kým hotelový personál vybaví potrebnú administratívu spojenú s ubytovaním a pripraví ich izbu. Aj preto je ideálne, ak sa v blízkosti recepcie nachádza aj malá oddychová zóna s príjemnými kreslami, ktoré poskytnú adekvátne pohodlie.

Naozaj luxusný nádych do foajé dodajú masívne kreslá do hotela kombinujúce drevo s koženým čalúnením. Toto spojenie jednak vyzerá naozaj esteticky, je vysoko pohodlné, no zároveň poskytuje vysokú životnosť a relatívne jednoduchú údržbu. Hotelové vybavenie v podobe kresiel  sa vďaka všestrannému využitiu môže umiestniť ako do hotelovej haly, tak aj do reštauračných priestorov. V prípade hotelovej haly vyzerá naozaj zaujímavo kombinácia stoličiek, kresiel a čalúnených pohoviek. Nábytok stačí už len doladiť malým konferenčným stolom do hotela a pohodlie klientov so zvýšenou atraktivitou verejných priestorov je zaručené.

nábytok na recepciu hotela

Trendy nábytku do hotelov hlásia zmeny aj na recepcii

Hotelové stoličky či kreslá sa dnes opäť využívajú aj na recepciách. Vysoké pulty sú často nahrádzané tradičnými nižšími stolmi doplnenými práve sedením, vďaka čomu je medzi klientom a personálom zabezpečený osobnejší kontakt. Práve v tomto duchu bola zariadená aj recepcia hotela Barack v maďarskom meste Tiszakécske, ktorú realizovala slovenská firma Dublino zameraná na výrobu nábytku do hotelov.

Pozor na výber stoličiek do konferenčných miestností

Obrovskú pozornosť je potrebné venovať aj zariadeniu konferenčných miestností, v ktorých klienti často strávia počas školení či rokovaní aj celý deň. Aj preto by sa mali vybaviť naozaj pohodlným nábytkom, ktorého základ tvoria strohé, no ergonomicky tvarované stoličky. Veľmi podobné stoličky do hotela môžu byť použité napríklad aj na chodby vedúce priamo k izbám. Hostia ich určite ocenia.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku