Google+

Kvalitný hotel si potrpí na luxusné textílie

hotelove textilie

Hotel, čo má cveng vám ostáva v pamäti vďaka detailom, ktoré si ani sami neuvedomujete. Nie je to len o servise a obsluhe. Pocit z interiéru či už v spoločných priestoroch alebo v izbe ovplyvňuje hlavne ich zariadenie. Tapety, závesy, záclony. Každá žena si ich všimne a ohodnotí. Hotely aj preto investujú do kvalitných textílií pre správny dojem a punc. 

Luxusné tapety urobia v hoteli veľký dojem

Záhlavie postele býva v hoteloch často zdobené práve tapetami. Je to jednoduché a sofistikované riešenie pre pekný vzhľad izby. Ako nezasvätený zákazník si neuvedomíte čo všetko je za správnym výberom tapety. V kvalitnom hoteli sa na tom podieľajú interiéroví dizajnéri. Tí majú za úlohu doladiť každý detail tak, aby bola hotelová izba pohodlnejšia a luxusnejšia ako vaša vlastná spálňa. Najkvalitnejšie matrace, posteľná bielizeň, prikrývka aj vankúše. Príjemný koberec na zemi musí so všetkými doplnkami ladiť. Toto všetko dopĺňa výrazná tapeta, najčastejšie na stene za posteľou. Dodáva izbe punc luxusu a výnimočnosti. Práve tapeta môže byť prvkom, vďaka ktorému si izbu ešte dlho zapamätáte. 

Závesy a záclony neslúžia len na súkromie

Veľké a výrazné závesy v hoteloch majú spolu so záclonami hlavne za úlohu dopriať vám súkromie od zvedavých pohľadov z okien susedných budov. Zároveň by vám závesy mali zaručiť, v prípade, že si chcete ráno dlhšie pospať, aby vás nezobudilo ranné slnko a svetlo. Na tento účel sa ako záves využíva tzv. „blackout“ alebo „dimout“. Sú to látky, ktoré neprepúšťajú svetlo. V prípade blackoutu je to 100% nepriepustnosť a v prípade dimoutu asi 92% nepriepustnosť svetla. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na estetickú funkciu závesov. Hlavne dizajnéri, ktorí hotelový interiér zariaďujú, na tieto doplnky myslia. Dôvodom však nie je len ich vzhľad. Musia si dávať veľký pozor aj na materiál. Kvôli požiarnym predpisom  musia byť hotelové textílie z nehorľavých materiálov. Ďalší faktor pri výbere týchto látok je ich ľahká údržba. Predstavte si, že by museli v hoteli každý týždeň zvesovať ťažké brokátové závesy a prať ich vo všetkých izbách. Toto neprichádza do úvahy, preto sa hľadajú správne riešenia, ktoré zohľadnia vzhľad, kvalitu, údržbu a pochopiteľne aj cenu. Takým je napríklad materiál Tevira. Robia sa z neho závesy, záclony, rolety, poťahy, čalúnenia či dokonca koberce.

Pre špecifické hotelové riešenia interiérov sa vyberajú spoľahliví dodávatelia, ktorí vám vyhotovia z vybraných látok všetky verzie poťahov a doplnkov. Krásne dopasujú vankúše, záclony aj koberec. Dizajnéri aj predajcovia látok už majú skúsenosti a vedia presne čo sa kde hodí a ako to zariadiť pre spokojnosť návštevníkov, riaditeľov aj zamestnancov.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku