Google+

Z historického penziónu Chateau Mignon je 4* boutique hotel

Pred premenou bývalého domčeka pre záhradníkov renesančno - barokového kaštieľa z roku 1670 bol koncept exkluzívneho trojhviezdičkového penziónu smelou ambíciou. Mnohí namietali, že v mestečku nenájde klientelu. Po siedmich rokoch existencie, počas ktorých sa osem izieb a tri salóniky rozrástli o ďalšie štyri izby, presklenú reštauráciu s terasou či záhradu s jazierkom - a penzión vstúpil medzi rady Historických hotelov Slovenska a tým aj Historic Hotels of Europe - sa mení na štvorhviezdičkový boutique hotel.

Návštevníka, ktorý si objednával izbu po prvý raz, prekvapil po príchode butikový charakter zaria-denia a služby na omnoho vyššej úrovni. 

Premiéra nového statusu sa v Château Mignon niesla v duchu otvorených dverí. Alebo lepšie povedané, išlo o deň otvorených izieb. Pozvaní i náhodní hostia si mohli prezrieť vynovené priestory. A tí racionálnejší a veci znalejší aj porovnať znenie klasifikačnej „hviezdičkovej“ vyhlášky s realitou. „Do štvrtej hviezdičky nám chýbalo len zopár drobností - stojany na kufre, trezory na izbách... Samozrejme, k tomu patrila menšia rekonštrukcia a obnovenie zariadenia izieb,“ riaditeľka Monika Habšudová vysvetľuje motiváciu k zmene postojom biznis klientely. Tá tvorí podstatnú časť hostí a status trojhviezdičkového penziónu sa jej videl prinízky.

Návštevníka, ktorý si objednával izbu po prvý raz, prekvapil po príchode do penziónu butikový charakter zariadenia a služby na omnoho vyššej úrovni. Vrátane zážitkovej gastronómie, o ktorú sa stará šéfkuchár Lukáš Kováčik počas dňa, degustačných večerov či kurzov varenia.

Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska

Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska  Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska  Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska  Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska  Chateau Mignon, Dubnica nad Váhom, Historické Hotely Slovenska

 Je tisíc spôsobov, ako sa starať o hosťa a ako mu spríjemniť po-byt.“ hovorí riaditeľka Monika Habšudová.

Prerod penziónu na hotel a pridanie hviezdičky sprevádza aj nové logo so skrytým symbolom lipy a srdca. V parku kaštieľa totiž hojne rastie národný slovenský strom - lipa. „Posedeniam pod holým nebom, svadbám, grilovačkám či večierkom dáva príjemnú voňavú atmosféru. Zbierame lipové kvety a hosťom varíme domácky čaj v sprievode múčnika ako od babičky alebo domácej marmelády. Je tisíc spôsobov, ako sa starať o hosťa a ako mu spríjemniť pobyt,“ Monika Habšudová je presvedčená, že štandardné hotelové služby obohacujú práve detaily. Stačí, keď všetci zamestnanci vkladajú do práce srdce a výsledok sa musí dostaviť. O tom má hovoriť symbol srdca, použitý v novom logu.

Zmena na štvorhviezdičkový hotel má význam nielen pre samotné Château Mignon či mesto, ale aj pre Historické Hotely Slovenska, člena Historic Hotels of Europe. „Posúvame reprezentáciu krajiny na vyššiu úroveň, čo môže vďaka spoločnému marketingu, webovej stránke či vernostnému systému osloviť aj nových, náročných heritage travellers,“ teší sa Monika Habšudová.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku