Google+

Ekologický koncept Hotela Dália bol v súťaži o Národnú podnikateľskú cenu mimoriadne ocenený

V súťaži o Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie 2013,ktorú vyhlasuje Asociácia priemyselnej ekológie na Slovensku v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR, získal mimoriadne ocenenie Eco friendly Hotel Dália**** v Košiciach. Hotel realizuje plán ekologických aktivít, v rámci ktorého motivuje svojich zamestnancov i hostí, aby sa aktívne zapojili do ochrany životného prostredia. Ekologické aktivity hotela sa sústredia okrem ubytovania aj na konferencie, kde hotel zaviedol program pod značkou Green Meetings.

„Udelenie Mimoriadneho ocenenia v rámci Národnej podnikateľskej ceny za životné prostredie 2013 si veľmi ceníme, pokladáme to za ďalšie ocenenie našej podnikateľskej filozofie byť šetrný k životnému prostrediu“, uvádza Rastislav Amrich, konateľ hotela.

Ekologické aktivity boli súčasťou prevádzky už od jej otvorenia v roku 2001. Za šetrný prístup k životnému prostrediu a inovatívne postupy bol hotel ocenený udelením enviromentálnej značky Európskej únie EU Ecolabel. Hotel Dália je v súčasnosti jej jediným držiteľom medzi ubytovacími zariadeniami na Slovensku a napriek prísnym kritériám sa mu ako prvému nedávno podarilo túto prestížnu značku obhájiť.

Čím je hotel Dália výnimočný?

Hostia si tu svietia úspornými žiarovkami, ruky si umývajú ekologickým mydlom a vodou, ktorú v lete zohrievajú solárne panely. V reštaurácii si pochutnajú na zdravých (aj BIO) špecialitách od lokálnych dodávateľov, či slovenských BIO vínach. V príjemnej kaviarni si môžete posedieť na eko drinku, kúpou ktorého prispievate na enviromentálne aktivity miestnej organizácie. Všetok odpad sa dôkladne separuje a recykluje, zamestnanci aj účastníci konferencií píšu na recyklovaný papier a  eko cestovatelia, ktorí prídu vlakom či na bicykli, dostanú v Dálii špeciálne výhody a služby.

Hotel sa snaží nielen zminimalizovať negatívne vplyvy na životné prostredie, ale tiež rozvíjať lokalitu a motivovať iných k zodpovednejšiemu správaniu. Preto sa zapája do rôznych projektov, zdarma premieta filmy v rámci festivalu Envirofilm či organizuje rôzne konferencie a workshopy na tému ochrany životného prostredia. Jeho zámerom je inšpirovať verejnosť ako aj ďalšie firmy a prevádzky, aby sa aktívnejšie zapájali do ochrany prírody. „Ohľad na životné prostredie je dôležitou súčasťou zodpovedného podnikania a verím, že čoraz viac ľudí a spoločností si bude uvedomovať dôležitosť tejto otázky – aj malé kroky dokážu mať zaujímavé dôsledky“, hodnotí Rastislav Amrich. „Dôležité je začať, najlepšie hneď teraz“.

 

O Eco friendly Hoteli Dália****

Eco friendly Hotel Dália je situovaný v tichej lokalite v centre Košíc, len 5 minút pešo od Hlavnej ulice. Hotel ponúka pohodlné ubytovanie v 37 izbách 3* a  4* kategórie, 4 konferenčné miestnosti s kapacitou do 120 hostí, gurmánsku reštauráciu, štýlovú kaviareň, wellness centrum a pohodlné parkovanie. Ubytovanie si môžete rezervovať na www.hoteldalia.sk.

 

O Národnej Podnikateľskej cene:

Cieľom súťaže, ktorú vyhlasuje nezávislé združenie ASPEK v spolupráci s MŽP SR, je podpora aktivít podnikateľských subjektov, ktoré si uvedomujú svoju zodpovednosť voči súčasným, ale aj budúcim generáciám a svojimi činmi výrazne prispievajú k znižovaniu negatívnych vplyvov na životné prostredie. Kritéria hodnotenia aktivít zdôrazňujú v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja významné celospoločensky uznávané hodnoty, ako je ochrana životného prostredia a šetrné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. Spoločným akcentom požiadaviek vo všetkých kategóriách je inovatívnosť postupov v prihlasovaných aktivitách.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku