Google+

Vy ešte nemáte kvalitné hotelové fotografie?

Štatistiky hovoria jasne: pre vyše 85% návštevníkov hotelovej webstránky je rozhodujúcim faktorom pre rezerváciu VIZUÁLNY OBSAH. Kvalitné fotografie, videá či virtuálne prehliadky majú zásadný význam. Tento fakt odráža napr. aj požiadavka portálov ako Booking.com a ďalších pre navýšenie počtu kvalitných fotografií hotela.

AKÉ BY TEDA HOTELOVÉ FOTOGRAFIE MALI BYŤ?
 

» Kvalitné rozlíšenie a farby

Ubezpečte sa, že z profesionálneho fotenia dostanete fotografie vo webovej i tlačovej kvalite, ideálne v rozlíšení min. 3000x2000px. Postprodukcia fotografií je rovnako dôležitá ako fotenie samotné, posúďte sami ten rozdiel:

» Pozitívne emócie

Fotka prázdneho stola v reštaurácii asi nikoho nenavnadí na chutnú večeru.  Vyhnite sa chladným záberom priestorov a zapojte kreativitu. Ukážte na fotografiách nielen že máte v izbách postele a nočné stolíky, ale rozpovedzte svoj príbeh a ukážte unikátnu atmosféru. Upútajte na to, čím ste výnimoční a prečo by si klienti mali vybrať práve váš hotel.
 

  

..
» Panoramatické zábery

Moderná technika dnes umožňuje nafotenie krásnych panoramatických fotografií, ktoré sú dokonca vhodnejšie ako virtuálne prehliadky, keďže sa ľahko zobrazia na mobilných zariadeniach a nie je nutná inštalácia doplnových pluginov.
Popularitu takýchto fotografií podčiarkuje napr. aj fakt, že kvalitné smartfóny dnes tiež umožňujú nafotenie panoramatických záberov. Smartónové výtvory však nechajte radšej na vašich hostí a vlastné fotografie zabezpečne profesionálne.

Fotografie by na webstránke mali byť usporiadané do prehľadnej fotogalérie tak, aby návštevníci mohli  rýchlo nájsť čo hľadajú (napr. niekoho zaujíma iba wellness, iného konferenčné priestory alebo reštaurácia a podobne).

..

FOTOGRAFOVANIE & SOCIÁLNE SIETE

Fotografie, ktoré zverejňujete na Facebooku nemusia byť úplne profesionálne, avšak rozmazaná fotografia bez akejkoľvej pointy veľmi rýchlo zanikne v záplave príspevkov, ktoré sa objavujú na nástenkách vašich fanúšikov.

Preto majte radšej v hoteli po ruke fotoaparát alebo kvalitnejší smartfón a ubezpečte sa, že členovia tímu, ktorým fotografovanie zveríte majú jasno v tom, ako to robiť čo najlepšie. Hľadajte zaujímavé pohľady, autentické zábery zo života hotela, ktoré doplníte pútavým popisom. Vyskúšajte tiež  aplikácie pre editovanie fotografií, aby ste im dodali unikátne čaro.

 

  

Na kvalite záleží aj na Facebooku. Povedzte smi, ktorá z týchto 2 fotiek by presvedčila vás?

....

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ DODÁVATEĽOV

Možno ste už počuli príbehy o tom, ako si hotel objednal fotenie, nachystali  sa priestory, kurári navarili vyberané jedlá atď. a po fotení sa čakalo na zábery niekoľko mesiacov, resp. ak sa vôbec v hoteli dočkali...

Preverte si preto fotografov nielen z hľadiska kvality ich fotografií, ale aj spoľahlivosti a ústretovosti voči vašim špecifickým požiadavkám. Ak sami nemáte s fotením veľa skúseností, nechajte si poradiť od skúsených odborníkov, ktorí majú prehľad v aktuálnych trendoch.

Hľadáte profesionálnych fotografov? Obráťte sa na vás a my vám radi poradíme kvalitných dodávateľov, s ktorými máme osobné skúsenosti. Kontaktujte nás na info@hotelblog.sk alebo 0911 783 883.

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku