Google+

Do Zimného festivalu jedla sa zapojí 35 reštaurácií

TOP reštaurácie z gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku ponúknu od 15.1. – 16.2. svojim hosťom špeciality Zimného festivalu jedla. Druhý ročník zaujímavého gastronomického podujatia má za cieľ propagovať kvalitnú gastronómiu a dáva hosťom možnosť navštíviť tie najlepšie (a občas cenovo vyššie postavené) reštaurácie na Slovensku.

Festivalové menu pozostáva v každej reštaurácii z troch jedál:

  • Špecialita šéfkuchára - majstrovské dielo
  • Chute regiónov - s dôrazom na použitie lokálnych a sezónnych surovín
  • Recepty našich mám - podľa rodinného receptu s dlhoročnou tradíciou

Cena jedál už od 9€/osoba. V ponuke je jednochodoví, 2 a 3 chodové menu.

Zimny festival jedla, Gastronomia, Eco friendly hotel Dalia Kosice

Foto: Dália Restaurant (Eco friendly Hotel Dália, Košice) Domáce bryndzové pirohy so slaninovou rolkou zo staromestskej mäsiarne plnenou karamelizovanou šalotkou

Gurmán bus

Vďaka minuloročným pozitívnym ohlasom na víkendové jednodňové gastronomické zájazdy ponúkne Gurmán bus zaujímavé gastronomické trasy od Bratislavy až po Košice.

Hlavným partnerom Gurmán busov sa stala Bentiannalahodný slovenský alkoholický nápoj, čerpajúci z receptov benediktínskych mníchov z 15. storočia na báze horca, medu a byliniek, ktorý hostia ochutnajú na začiatku každej gastronomickej jazdy. Pre každého účastníka Gurmán busu je pripravený darček v podobe kuchynskej zástery a gastrosprievodcu Gurmán na Slovensku.

Gurmán víkendy

V programe festivalu nechýbajú ani zážitkové víkendové pobyty spojené s gurmánskym programom, pre  návšetvníkov Zimného festivalu jedla aj so zľavou až do -50% z bežných cien pobytov.

Unikátnym podujatím nielen z gastronomického hľadiska budú pravé kopaničiarske zabíjačky na Záhorí, kde hostia zažijú tradičnú pozabíjačkovú hostinu - karmina. Dvojdňové podujatie je spojené s prípravou domáceho chlebíka, ochutnávkou syrov zo Zázrivej, jazdou na konských saniach a návštevou rybej farmy neďaleko Piešťan.

Zimny festival jedla Hotel Sheraton Bratislava

Foto: Brasserie Anjou (Sheraton Hotel Bratislava) Sviečkovica z diviaka obalená v slanine s paštrnákovým pyré, marhuľovým čatní a omáčkou z horkej čokolády

Viac informácií a zoznam všetkých zúčastnených reštaurácií nájdete na: www.zimnyfestivaljedla.sk

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku