Google+

Držia vaše hotelové raňajky krok s dobou?

Miešané vajíčka, slanina a croissanty z mrazničky? Týmto už dnes hostí hotelové raňajky neupútajú... V dobe, kedy zdravý životný štýl a exotické etnické chute nie sú už len prechodným trendom, klasiku nahrádzajú lokálne produkty, BIO výrobky a tradičná domáca kuchyňa.

Prieskumy ukazujú, čo si mnohí z nás intuitívne uvedomujú – raňajky sú nielen významnou časťou dňa, ale aj jedným z kľúčových faktorov spokojnosti hotelových hostí. Možno jeden príklad za všetky – ak čítate hodnotenia na Tripadvisor.com a Booking.com, koľko z nich neobsahuje zmienku o raňajkách?

Raňajky však nie sú len o zvyšovaní rankingu spokojnosti, ale aj o budovaní imiďžu, o upsellingu aj optimalizácii nákladov.

Trendy v raňajkovom menu

1. Zdravé nápoje

Nielen čerstvá pomarančová šťava, ale smoothies z kombinácií ovocia, zeleniny, jogurtov, dokonca s pridaním ovsených vločiek, orieškov  alebo exotických semienok. Smoothies sú trendom, ktorého popularitu dokazujú aj stánky v každom nákupnom centre.

Okrem toho, že ponukou smoothies na raňajky rozhodne ulahodíte tým, ktorí holdujú zdravej výžive a fitness, smoothie menu ponúka zaujímavé možnosti pre upselling, keďže sa jedná o nápoje pripravené na objednávku.

Príprava smoothies nie je náročná pre personál a nezaťaží ani z nákladového hľadiska. Zopár tipov: vyberte si kvalitný mixér (ak ho ešte nemáte), exotické ingrediencie ako mango či avokádo môžete na pár aj zamraziť (aby ste optimalizovali náklady na špeciálne suroviny) a pri výbere receptúr neklaďte medze fantázii  - buďte originálni!

2. Lokálne produkty

Ponuka syrov na raňajkách nemusí pochádzať len zo zahraničia. Lokálne firmy, miestne farmy i slovenskí BIO producenti ponúkajú kvalitné výrobky, ktoré ocenia aj zahraniční hostia. Trendom je tiež vlastná produkcia a niektoré slovenské hotely a penzióny už ponúkajú syry, klobásky a ďalšie výrobky z vlastnej farmy.

Jednorazové džemy v plastových téglikoch (často pochybnej kvality) nahrádzajú kvalitné domáce produkty. V štýlovej sklenenej dóze poslúžia aj ako výborný súvenír, ktorý môžete hosťom ponúknuť v rámci doplnkového predaja.

3. Moderné ingrediencie

V Londýne letí  ďatľové maslo inšpirované tureckou kuchyňou.  Znie to trochu netradične, ale je obľúbnou ingredienciou slaninového sendviča!

Medzi hlavnými trendmi pre rok 2014 (a to nielen pre raňajky) sú strukoviny a arašidy. Bohaté na proteíny sú vhodné pre raňajkové menu. Obľúbené sú tradičné odrody fazuľe, vypestované  bez GMO prísad (GMO - geneticky modifikované organizmy). Používajú sa napr. do šalátov, polievok, ale aj ako igrediencia do nátierok na sendviče.

Stále viac obľúbené sú tradičné ovsené vločky, podávané s čerstvým ovocím, orieškami, ale aj ako prísada do zdravých muffinov alebo do smoothies. Nechýbajú v ponuke ani v McDonalds či v Starbucks.

4. Exotické etnické chute

Sushi, indická kuchyňa či špeciality Blízkeho východu.... na tieto chute sme si už aj na Slovensku celkom zvykli. Zatiaľ možno skôr formou etno večere, ale medzinárodné trendy naznačujú prienik exotickej kuchyne aj do najdôležitejšieho jedla dňa.

Predstavte si napr. raňajkové burrito z Latinskej Ameriky (napr. vo forme tortilly s avokádovou pastou, fazuľovou nátierkou, čerstvou zeleninou, miešanými vajíčkami a pikantnou omáčkou) alebo Shakshuku - obľúbenú v krajinách Blízkeho východu (stratené vajce podávané v hustej paradajkovej omáčke s chilli papričkami a rascou).

5. Čokoláda

Výskumy dokazujú, že ak si dáte na raňajky jedlo s obsahom čokolády, znižuje to vaše chúťky na sladké neskôr v priebehu dňa. Okrem toho čokoláda pomáha uvoľňovať hormón serotonín – známy ako hormón dobrej nálady. A ten by sme na raňajkovom menu preferovali asi všetci  :) 

K raňajkám patrí kvalitná horká čokoláda -  napr. na dochutenie k ovseným vločkám, do muffinov alebo ako poleva k palacinkám.

 

Večera na raňajky?

Áno, čítate správne. Predstavte si pod tým dokonca steak či hovädzie soté, morské plody ale aj pizzu. Nemusí to byť len o netadičných ingredienciách, ale aj o pútavom spracovaní – čo by ste napr. povedali na pacinkové lasagne?  Mimochodom, platí to aj opačne - raňajkové jedlá sú stále obľúbenejšie na večeru. Ale to je už iný príbeh...

Nebojte sa teda skúšať nové veci a pravidelne prinášať hosťom zaujímavé raňajkové novinky. Ak ich príjemné prekvapíte, môžete sa spoľahnúť, že pozitívna zmienka o raňajkách nebude chýbať v ich online hodnotení. 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku