Google+

Exkluzívny Le Club od MEDUSY inovuje

Rekonštrukcia a rozšírenie najexkluzívnejšieho bratislavského klubu Le Club by Medusa priniesli zákazníkom novú dizajnovú presklenú loungovú časť s výhľadom na Hviezdoslavovo námestie aj úplne nové menu a nápojové lístky. Špeciálne prekvapenie čaká majiteľov strieborných a zlatých lojalitných MEDUSA kariet a ich hostí: dostali k dispozícii vlastný VIP priestor LeClub Priveé s vlastným barom, špeciálnou nápojovou kartou, hosteskami a limusine servisom.

„Le Club je jedným z našich najúspešnejších brandov. Je preto prirodzené, že dostal šancu na rast a zároveň sme ho posilnili jeho exkluzivitu a servis pre našich pravidelných hostí,“ hovorí majiteľ skupiny Peter Štecko. 

Svetovo ocenené vína

Radikálnou obnovou prešla vínna karta podniku, ktorá obsahuje rôzne skvosty, no výnimočnou je kategória Le Club Masterclass, kde boli sommeliérom starostlivo vybrané ročníky najkvalitnejších svetových značiek, ktoré dosahujú najvyššie celosvetové hodnotenia ako napríklad Ornellaia 2008 (97 bodov Robert Parker– the wine advocate), Château Margaux 1990 (100b) alebo Château Mouton Rotschild Premier Grand Cru Classé 1982 (100b Robert Parker).

Le Club by Medusa

Rekonštrukciou prešiel aj koncept kokteilového lístku, ktorý je delený na ľahšie „Before Midnight“ kokteily ako Grande Lapan (vodka s príchuťou čiernych ríbezlí, zladená s čerstvým hroznom, limetkou a granátovým jablkom) alebo Vesper Martini (klasické spojenie rýdzej vodky, ginu a francúzskeho vermútu, pozdvihnuté arómou citrónovej kôry) a výraznejšie „After Midnight“ drinky, ktorých typickým predstaviteľom môže byť pre pánov Gentleman´s Old Fashioned (chuťovo vyvážený short–drink z kvalitnej Tennessee whiskey, s hriešnym podtónom čokolády a javorového dreva) alebo pre dámy efektný D&G Mai Tai (tri druhy rumu, čerstvý ananás, parfumované Martini a chuť pražených mandlí).

Le Club by Medusa

Minimalistické menu Martina Korbeliča

Novinkou je aj špičková kuchyňa, kde minimalistické menu, ktoré zostavil Executive Chef Medusa Group Martin Korbelič, je rozdelené na kategórie Culinary Hedonism (napr. pošírovaná treska s kroketou z teľacích líčok - treska pošírovaná v mandľovom oleji, mladý kel s hľuzovkami, kroketa z teľacích líčok a pena z foie gras), Elegant Company (degustačné jednohubky) a dezerty Fatal Rendezvous (napr. nugátový krém - mango espuma, griláž z makadamových orechov, toffifee a mätový olej). 

Keďže v kuchyni budú často hosťovať jednotliví šéfkuchári reštaurácií skupiny MEDUSA, v jedálnom lístku je ponechaný aj priestor pre „prekvapenie šéfkuchára“. Každý z nich tak dostane príležitosť ukázať hosťovi kúsok svojho vlastného majstrovstva. 

„Som rád, že som dostal šancu trochu si zaexperimentovať a zostaviť nie každodenné menu pre fanúšikov bratislavského nočného života,“ hovorí Martin Korbelič a dodáva: „Ambíciou našej skupiny je, aby bola na slovenskej gastroscéne lídrom a inšpiráciou v každom smere.“

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku