Google+

MEDUSA Group preberá gastroaktivity v Erd?dyho paláci

MEDUSA Group

Najväčšia slovenská gastroskupina MEDUSA Group, ktorá vlastní a prevádzkuje sedemnásť bratislavských reštaurácií a cateringovú spoločnosť, sa dnes (9.12.2011) dohodla s EASTFIELD GROUP na prevzatí všetkých jej gastroaktivít sústredených v Erd?dyho paláci na Ventúrskej 1 v Bratislave. Táto dohoda zahŕňa reštaurácie Camouflage a Flowers, kaviareň Lancia a nočný klub Trafo.

 

EASTFIELD GROUP výrazne prispel k rozvoju slovenskej gastroscény, jeho reštauráciám patria v rebríčkoch gastronomických prevádzok najvyššie priečky už niekoľko rokov, majú výbornú klientelu a prepracovaný imidž. EASTFIELD GROUP sa venuje viacerým oblastiam trhu, medzi ktorými gastronómii už neprikladá pôvodný dôraz. Skupina sa preto rozhodla spojiť s najsilnejším hráčom gastrotrhu na Slovensku a odovzdať mu svoje prevádzky pod správu.

MEDUSA Group

RIO Grande Restaurant, Hviezdoslavovo námestie, Bratislava 
Najnavštevovanejšia reštaurácia v centre Bratislavy inšpirovaná aj brazílskou kuchyňou s vyhľadávaným nočným klubom.

 

„Bratislava a jej gastrosvet je našim corebiznisom už .dlho,“ hovorí Peter Štecko, majiteľ MEDUSA Group. Preto verím, že výbornú polohu a tradíciu Erdődyho paláca, využijeme v prospech našej skupiny a jej zákazníkov. Na druhej strane získa EASTFIELD GROUP silného partnera garantujúceho kontinuitu s potenciálom rozvoja a investícii. Najväčšiu zmenu pripravujeme pre priestory dnešnej reštaurácie Camouflage. Radi by sme tu predstavili Bratislavčanom úplne nový, veľmi dostupný koncept. Lanciu a Trafo budeme redizajnovať tak, aby vhodne doplnili naše portfólio podnikov. Reštauráciu Flowers plánujeme zatiaľ ponechať bez zmeny. Školu varenia zaradíme pod Medusa Academy, kde školíme a zdokonaľujeme našich zamestnancov. Takto vznikne kapacita aj pre výučbu varenia pre širokú verejnosť,“ dodáva Štecko.

K samotnému prevzatiu prevádzok príde 9.1.2012, resp. 1.3.2012. MEDUSA a EASTFIELD sa dohodli ďalšie obchodné podmienky transakcie nekomentovať.

 

MEDUSA GROUP bola založená v roku 2003 otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy. Medusa bola vôbec prvým večerným podnikom a cocktail barom v Bratislave s vystúpeniami DJ-ov a v krátkom čase sa stala legendou nočného života. V tom istom roku (2003) bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií PRESTO spolu so sieťou reštaurácií Al dente. Dnes prevádzkuje skupina v Bratislave osemnásť vlastných gastrozariadení (vrátane samostatnej cateringovej divízie), v ktorých pracuje vyše 400 zamestnancov. MEDUSA Group je najväčšou gastronomickou skupinou pôsobiacou na slovenskom trhu. Jej jediným vlastníkom je Peter Štecko. Viac info nájdete aj na www.medusagroup.sk.

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku