Google+

Na veľtrhu Danubius Gastro získal zlatú medailu kuchár z Grand Hotela Kempinski High Tatras

Absolútnym víťazom súťaže v zručnosti kuchárov na veľtrhu Danubius Gastro sa stal Patrik Balkóci, demi chef de partie z Grand Hotela Kempinski High Tatras. Zlatú medailu mu porotcovia udelili za chrbátz daniela pečený na borovicovom ihličí a borievkach, karfiolovo-vanilkové pyré, chips z kakaa, penu z borievkového masla, stromové huby, perlové cibuľky a olej z borovicového ihličia.  

„Som veľmi rád, že som mohol na súťaži predviesť niečo z kulinárskeho umenia, ktoré môžu zažiť naši hostia v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách. Víťazstvo v kategórii kuchár senior spomedzi 12 kuchárov je pre mňa veľký úspech a ocenenie mojej práce,“ povedal po súťaži Patrik Balkóci. Súťaž organizoval Zväz kuchárov a cukrárov a bola sprievodným podujatím gastronomického a hotelierskeho veľtrhu Danubius Gastro.

Porotcov zaujala Patrikova kombinácia karfiolu a vanilky a tiež samotná príprava pyré. Ocenili aj jeho prípravu borievkového masla. „Mäso daniela je krehké a veľmi šťavnaté. “Pri jeho príprave treba dbať práve na zachovanie šťavnatosti a krehkosti,“ zhodnotil kuchár z najluxusnejšieho hotela vo Vysokých Tatrách. Úlohou súťažiacich bola príprava dvoch porcií moderného inovatívneho pokrmu s prílohami v časovom limite 45 minút. Hlavnou surovinou bol chrbát z daniela, ostatné suroviny si zvolili súťažiaci.

Ocenenie potešilo aj vedenie hotela. „Sme veľmi hrdí na to, že jeden z našich kuchárov zaujal odbornú porotu natoľko, že sa rozhodla mu udeliť zlatú medailu. Sme tiež veľmi radi, že jedlá, ktoré pripravuje náš tím v kuchyni pod vedením Jozefa Brezu a Tomáša Tejbusa oceňujú aj naši hostia,“ doplnila generálna manažérka Grand Hotela Kempinski na Štrbskom plese Kathrin Noll.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku