Google+

Konferencia LEADERS IN HORECA CEE & CIS

International Business Council oznámil termín konferencie pre HORECA odborníkov. Summit sa bude konať v Prahe 26 – 27 novembra 2015. Summit je súčasťou série podujatí Leaders in Hospitality, ktorej posledné ročníky sa uskutočnili v Prahe a Budapešti. 

Prieskumy Research and Markets odhadujú globálnu hodnotu reštauračného biznisu na $3,805.8 miliárd do konca roka 2019. V strednej a východnej Európe sú lídrami Poľsko a Rumunsko, pričom v celom regióne trh zaznamenáva rast.

Summit poskytne fórum pre zdieľanie skúseností a názorov, trendov a nových konceptov z rozvíjajúcej sa oblasti HORECA. Medzi panelistami sa predstavia Frederique Lardet, viceprezident pre Food and Beverage pre Accor, Martin B. Jones, viceprezident pre Food and Beverage pre Fairmont Raffles Hotels International, Marc d’Erceville, Head Chef z Ciop Ciop a mnohí ďalší.
Hlavnými témami bude propagácia jedenia mimo domu v rámci regiónu, ako prilákať investorov v HORECA sektore, efektívny Food and Beverage a Kitchen manažment, sociálna zodpovednosť v servírovaní jedla a trendy v zdravej výžive.

Organizátori očakávajú približne 200 odborných účastníkov summitu spomedzi manažérov hotelov, reštaurácií, kaviarní pekární, klubov a tiež zástupcov vlády aj investorov. 

Viac informácií o programe a registrácia: www.horecacee.com

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku