Google+

Slovenské hotelierstvo získalo svetovú osobnosť

Ingo HöerneckeBratislavský hotel Sheraton vedie od jesene tohto roka nová osobnosť, bývalý coach viac ako 52 európskych hotelových riaditeľov, Ingo Höernecke. Hotelier prišiel do Bratislavy s jasným cieľom, podporiť úroveň hotelových služieb a zvýšiť konkurencieschopnosť k okolitým hlavným mestám. Ingo Höernecke sa tak stáva tretím riaditeľom hotela Sheraton Bratislava. 

Posledné štyri roky viedol a školil viac ako 52 hotelových riaditeľov v ôsmich krajinách Európy. Práve vďaka jeho progresívnemu prístupu a inovatívnym nápadom získalo niekoľko hotelov ocenenia za ich služby, zelenú iniciatívu, produkty a mnohé iné. „Mojim cieľom je neustále sa rozvíjať a tieto odborné znalosti ďalej rozvíjať s inštitúciami, podnikmi a ľuďmi, s ktorými pracujem“, povedal Ingo Höernecke. 

Hotelová kariéra Inga sa začala formovať, hneď po škole, keď nastúpil na svoju prvú pozíciu praktikanta. Odvtedy uplynulo 26 rokov, počas ktorých prešiel pozíciami cez recepčného v hoteli na Sardínii, outletového manažéra v Dubaji, nočného manažéra vo Frankfurte, až nakoniec prijal ako 28-ročný pozíciu najmladšieho generálneho riaditeľa hotela v Budapešti. Počas ďalších rokov riadil štyri 5* hotely v Litve a v Nemecku. Vďaka 26 ročným skúsenostiam vo všetkých oblastiach hotelového priemyslu prijal v roku 2010 pozíciu riaditeľa pre vývoj a napredovanie hotelierstva pre východnú a strednú Európu. Jeho neprofesijný život sa spája so záľubou v gastronómii. Obľubuje varenie, v súkromí uprednostňuje zdravý životný štýl, fitnes a čítanie.

Na jeseň tohto roka prijal pozíciu generálneho riaditeľa hotela Sheraton Bratislava. „Chcem, aby sa hotel Sheraton stal lídrom v tréningoch a know - how hotelových služieb na Slovensku. Mojím snom je urobiť z neho miesto pre ľudí, ktorí sa chcú stretávať a byť videní, ktorí túžia po jedinečnom a netradičnom stolovaní, ale aj pre tých, ktorí majú ambíciu pracovať v hotelierstve - aby našli to, čo hľadajú - práve v bratislavskom Sheratone“, dodal Ingo Höernecke.

Ingovo prekvapenie (Losos s kelom na kari)

Ingrediencie:
1 kučeravý kel
4 PL olivového oleja
½ cibule
2 cesnaky
5 ml zeleninového vývaru
2 čajové lyžičky kari korenia
čerstvý losos nakrájaný na prúžky (2 cm hrubé)
soľ, korenie

Postup:

Umyte listy kelu, vykrojte hlúbik a pokrájajte listy na 2x2cm kúsky. Pokrájajte najemno cibuľu a cesnak. Rozohrejte hrniec s olivovým olejom, pridajte pokrájaný kel a miešajte. Pridajte zeleninový vývar, stiahnite teplotu, zakryte pokrievkou a poduste na miernom ohni 5 minút. Pridajte kari korenie, znova nechajte dusiť 5 minút, občas premiešajte. Pripravte si kúsky lososa – osoľte a okoreňte z oboch strán. Potom ich dajte do hrnca na kel a nechajte spolu dusiť ďalších 5 minút. 
Dobrú chuť! 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku