Google+

Košická reštaurácia Olive Tree súčasťou celosvetového projektu

V jediný večer, vo štvrtok 19. marca uvarí vyše 1300 kuchárov 1300 francúzskych menu na piatich kontinentoch. Udeje sa tak vďaka celosvetovému projektu Chuť Francúzska/ Good France/ Goût de France. Iniciovali ho renomovaný šéfkuchár Alain Ducasse a francúzske Ministerstvo zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja s cieľom osláviť gastronómiu krajiny galského kohúta. Súčasťou tohto výnimočného podujatia je aj reštaurácia Olive Tree hotela DoubleTree by Hilton Košice. 

Šéfkuchári z celého sveta prihla-sovali do projektu špeciálne vytvorené menu. Organizátori vybrali Olive Tree spolu s ďalšími 14-timi reštauráciami na Slovensku.

„Prihlásiť sa do projektu Chuť Francúzska bolo veľmi spontánnym rozhodnutím. Našou najväčšou motiváciou bolo mať na chvíľu francúzsky večer s celou kultúrou jedenia, pitia a servisu v našej reštaurácii, byť súčasťou niečoho veľkého, čo má zmysel,“ ozrejmuje šéfkuchár DoubleTree by Hilton Košice a člen Národného teamu kuchárov a cukrárov Jozef Hromják

Šéfkuchári z celého sveta prihlasovali do projektu špeciálne vytvorené menu pre túto príležitosť. Organizátori vybrali Olive Tree spolu s ďalšími 14-timi reštauráciami na Slovensku, je jediným miestom v metropole východu, kde možno zažiť Chuť Francúzska. 

„Francúzska kuchyňa môže stavať na silných koreňoch tradície. Hoci nie sme tak ďaleko ako naši francúzski kolegovia, myslím, že sme na dobrej ceste. Stále sa však máme čo učiť,“ vyjadruje sa Jozef Hromják. 

Ako predjedlo pre Chuť Francúzska zvolili v najlepšej reštaurácii Košického kraja otvorenú raviolu z jablka a kalerábu, créme fresh s homárom a kôprom, potom budú podávať bouillabaisse s omáčkou rouille. Ako rybu si vybrali parmicu červenú, beurre blanc, hrášok, mrkvu, brokolicu, kroketu z kreviet scambi. Mäsový chod tvoria kačacie prsia, demi glace, smrčky, cibuľa s bešamelom. Hostia si vychutnajú tiež šesť druhov syra, od naturálneho po zrelý, karamelizované orechy, ovocie. Dezert tvorí Makové crème brûlée, čokoládový krém a pistáciová špongia na nugáte. „Šesťchodové menu sa snúbi s výnimočným francúzskym vínom, aby sme dokonale precítili chuť Francúzska,“ dopĺňa Jozef Hromják.

Projekt Chuť Francúzska má tiež charitatívny rozmer. Výťažok 5% z predaja vstupeniek venuje hotel neziskovej organizácii novorodenec.sk. Financie sa použijú na zakúpenie roztokov do prístroja, v ktorom sa analyzuje materinské mlieko pre predčasne narodené deti.

Reštaurácia Olive Tree v DoubleTree by Hilton sa špecializuje na prípravu tradičných surovín v originálnych kombináciách. Na tanieri odráža svojský charakter teamu kuchyne v stálej interakcii so želaniami hostí.

MENU Chuť Francúzska (PDF)

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku