Google+

Sheraton Bratislava Hotel otvorený

OTVORENÍM HOTELA SHERATON BRATISLAVA POKRAČUJE MEDZINÁRODNÁ SIEŤ STARWOOD VO SVOJEJ EXPANZII V STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE

Prvý hotel pod značkou Sheraton v Bratislave podčiarkuje vstup siete Starwood Hotels & Resorts na Slovensko

Bratislava, 24. februára 2010 – Medzinárodná hotelová sieť Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. dnes v hlavnom meste Slovenska slávnostne otvorila nový 5-hviezdičkový hotel Sheraton Bratislava, ktorý je zároveň prvým hotelom pod touto značkou na slovenskom hotelovom trhu.  
Hotel sa nachádza v novej viacúčelovej štvrti Eurovea na nábreží Dunaja, ktorej developerom je írska spoločnosť Ballymore. Sheraton Bratislava ponúkne 186 izieb a 23 apartmánov a stane sa ideálnou voľbou pre biznismenov, cestujúcich za oddychom a zábavou ale aj miestnych návštevníkov. Atraktivitu hotela zvyšuje aj jeho ideálna poloha – v pešej vzdialenosti, iba desať minút od historického centra mesta a v tesnej blízkosti nového Slovenského národného divadla.
 
„Slovensko je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich ekonomík v strednej Európe a Bratislava, ako dôležité obchodné a finančné centrum, láka čoraz viac medzinárodných návštevníkov. Sme nadšení, že na slovenský trh vstupuje práve so značkou Sheraton, ktorá je celosvetovo našou najrozšírenejšou a zároveň rozpoznateľnejšou hotelovou značkou vôbec,“ uviedol v tejto súvislosti Roeland Vos, prezident Starwood Hotels & Resorts pre divíziu Európa, Afrika a Stredný Východ.
 
Hotel Sheraton Bratislava ponúkne srdečné a príjemné prostredie, doplnené o delikátnu brasserie, dva bary ale tiež o veľkorysé spa a fitnes centrum. Hosťovské izby, doplnené zaujímavými umeleckými artefaktami, sú zariadené v škále upokojujúcich teplých a prírodných tónov, ktoré sú rukopisom tejto značky. Ich neoddeliteľnou súčasťou sú postele s patentovanou technológiou Sheraton Sweet SleeperSM, ktoré sú budú zárukou najvyššej úrovne pohodlia.
 
Hotel ponúkne veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2, osvetlené prirodzeným svetlom a vybavené najmodernejšími technológiami. Hostia budú môcť relaxovať v hotelovej knižnici so živým kozubom alebo v interaktívnom foyeri Link@Sheraton®, ktorý Sheraton zariadil v spolupráci so spoločnosťou Microsoft®. Toto unikátne komunikačné centrum ponúkne moderné technológie, ktoré návštevníci očakávajú a vyžadujú – to im umožní byť v spojení nielen s prácou, ale zdieľať zážitky s rodinou a priateľmi, kým sú ďaleko od svojich domovov.
 
Kvalitu vybavenia wellness klubu a kúpeľov Shine Spa s rozlohou viac ako 800 m2 podčiarknu bazén a sedem terapeutických miestností. V spolupráci so spoločnosťou Core Performance, ktorá sa podieľa na tréningu svetových elitných športovcov a olympionikov, vzniklo moderné fitnes centrum, v ktorom dostane každý návštevník individuálny tréningový a nutričný plán.
 
Hoteloví hostia určite ocenia pestrú gastronomickú ponuku. Priateľská obsluha, čerstvé miestne produkty a celá škála delikátnych francúzskych jedál – to je ponuka „Brasserie Anjou“. Reštauráciu, založenú na koncepte otvorenej kuchyne, vedie rakúsky šéfkuchár Mathias Reegen. Čerešničkou na torte je kaviareň „Link@Sheraton café”, ktorá ponúkne kávu a sladkosti so sebou.  
 
Podmanivému baru vo vstupnej hale, ktorý nesie názov „Port Wilson”, dominuje šesť metrov vysoká vinotéka s výberom exkluzívnych svetových aj lokálnych vín. Na druhej strane, bar „Amber’s” bude živým miestom pre oslavy akéhokoľvek druhu a stane sa skutočným centrom spoločenského života v hlavnom meste.
 
David Brophy, výkonný riaditeľ Ballymore Group, pri príležitosti otvorenia hotela, povedal: „Pre Ballymore je cťou, byť súčasťou otvorenia hotela Sheraton Bratislava. Naša spoločnosť vlastní celosvetovo viacero hotelov, ktoré prevádzkujú rôzne hotelové siete, a veľmi sa tešíme na spoluprácu so sieťou Starwood Hotels and Resorts v tomto hoteli. Sheraton Bratislava sa nachádza v najlepšej lokalite v Bratislave – v novej štvrti Eurovea. Jej jedinečnosť v spojení s unikátnym dizajnom a skúsenosťami, reputáciou a silou značky Sheraton nás utvrdzuje v presvedčení, že tento hotel získa vedúce postavenie nielen v Bratislave, ale v rámci celého Slovenska.“
 
 
Generálnou riaditeľkou hotela Sheraton Bratislava je od júna 2009 Floortje Jeukens, pochádzajúca z Holandska. Štúdium hotelového manažmentu absolvovala na Hotel Management School v holandskom Maastrichte a má rozsiahle skúsenosti z rôznych oblastí hotelového priemyslu. Pracovala na vedúcich pozíciách vo viacerých luxusných hoteloch v regióne južného Francúzska, v Bangkoku, Hongkongu, v poľskej Varšave a v Holandsku.
 
Otvorenie hotela Sheraton Bratislava má pozitívny vplyv aj na lokálny trh práce, keďže už dnes v ňom pracuje 150 zamestnancov.
 

O Sheraton Hotels & Resorts

S viac ako 400 hotelmi v 75 krajinách po celom svete pokračuje Sheraton Hotels & Resorts v oživení svojej ikonickej značky a v intenzívnej medzinárodnej expanzii, s ambíciou rozšíriť existujúcu sieť do konca roku 2009 o ďalších 54 hotelov s 20 000 izbami. Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. je jednou z vedúcich hotelových spoločností na svete, ktorá disponuje viac ako 992 nehnuteľnosťami v 100 krajinách sveta a zamestnáva 145 000 ľudí. Starwood® Hotels je plne integrovanou spoločnosťou, ktorá vlastní, prevádzkuje a franchisuje hotely a rezorty pod renomovanými značkami, ako sú: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton a nedávno predstavené značky Aloft SM a Element SM. Starwood Hotels okrem toho vlastní spoločnosť Starwood Vacation Ownership, Inc., ktorá je jedným z popredných developerov a prevádzkovateľov nadštandardných dovolenkových rezortov. Viac informácií nájdete na stránke www.sheraton.com alebo www.starwoodhotels.com.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku