Google+

Sheraton Bratislava Hotel zapojí do projektu HODINA ZEME 2012 všetkých 120 zamestnancov

Globálna akcia Starwood Hotels & Resorts na ochranu životného prostredia.

sheraton hotel bratislava

Sheraton Bratislava Hotel sa už po tretíkrát zapojí do projektu Hodina Zeme. Tento rok trocha netradične stavil na zvyšovanie povedomia a informovanosti. Sheraton Bratislava Hotel sa, ako jeden z mála slovenských hotelov, zapojí do projektu Hodina zeme 2012, ktorú organizuje na celom svete Fond na ochranu prírody, aby tak obrátil svetovú pozornosť na ochranu životného prostredia a starostlivosť o planétu.

V záujme podpory iniciatívy svojej materskej spoločnosti Starwood Hotels and Resorts Worldwide Inc.’s na zachovanie životného prostredia pristúpi Sheraton Bratislava Hotel počas Hodiny Zeme 31.marca o 20:30hod k opatreniam, ako napr. stlmenie alebo úplné zhasnutie osvetlenia interiéru okrem nevyhnutne potrebného a používanie sviečok v niektorých verejných priestoroch. Pred hotelom sa naopak rozosvietia desiatky sviečok v rukách zamestnancov ako prejav porozumenia a nádeje. Zároveň sa vedenie hotela rozhodlo informovať svojich zamestnancov o možnostiach ochrany prírody vyhlásením súťaže s názvom „I will, If You will“. Jej cieľom je zdvihnúť povedomie zamestnancov ohľadom ochrany životného prostredia prostredníctvom vlastnej iniciatívy.

Hodina zeme má silnú podporu hotelov spoločnosti Starwood na celom svete. Minulý rok poskytli neosvetlené hotely pozoruhodný obraz, ktorý sa stal markantným symbolom Hodiny Zeme. Doteraz sa Hodiny Zeme zúčastnilo viac ako 150 hotelov spoločnosti Starwood v regióne Európa, Afrika a Blízky východ a očakáva sa, že tento počet vzrastie. “Hodina zeme dáva Sheraton Bratislava Hotelu možnosť zúčastniť sa na celosvetovo doteraz najrozsiahlejšej akcii zameranej na boj proti klimatickým zmenám a demonštrovať svojim zamestnancom i hosťom, aké dôležité môžu byť jednoduché aktivity pre úsporu elektrickej energie a zníženie emisií skleníkových plynov. Pokiaľ sa všetci v Starwoode spojíme v takejto iniciatíve, môžeme zásadne prispieť k ozdraveniu našej planéty, povedala Simone Dulies, riaditeľka Sheraton Bratislava Hotela. Stovky hotelov Starwoodu sa zúčastnia akcií spojených s Hodinou zeme, ako sú walk-a-thon, verejné koncerty naživo pri sviečkach a recepcie pre hostí, kde sa ponúkajú “zelené” koktaily.

Rekordnou bola Hodina Zeme 2011, keď sa zapojilo celkovo 5251 miest v 135 štátoch. Ikonické stavby od Pacifiku a Ázie, cez Európu a Afriku až do Ameriky boli vypnuté. Ľudia z celého sveta vypli svoje svetlá aby oslávili a chránili našu planétu.

O Hodine Zeme

Počas Hodiny zeme, 31. marca 2012 sa spoja stovky miliónov ľudí požadujúcich, aby sa urobili kroky na zmenu klímy, čo vyjadria jednoduchým gestom – na hodinu zhasnú svetlá. Toto hnutie symbolizuje, že v rámci spoločného úsilia môže do tohto boja zasiahnuť každý z nás v záujme záchrany budúcnosti našej i nasledujúcich generácií. Od svojich začiatkov si Hodina Zeme svojim otvoreným prístupom získala svetovú pozornosť a stala sa globálnym fenoménom.
Viac na www.myearthhour.org.

O Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. je jednou z vedúcich hotelových spoločností na svete, ktorá disponuje viac ako 1090 nehnuteľnosťami vo viac ako 100 krajinách sveta a zamestnáva 154 000 ľudí. Starwood® Hotels je plne integrovanou spoločnosťou, ktorá vlastní, prevádzkuje a franchisuje hotely a rezorty pod renomovanými značkami, ako sú: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton a nedávno predstavené značky AloftSM a ElementSM. Starwood Hotels okrem toho vlastní spoločnosť Starwood Vacation Ownership, Inc., ktorá je jedným z popredných developerov a prevádzkovateľov nadštandardných dovolenkových rezortov. Viac informácií nájdete na stránke www.sheraton.com alebo www.starwoodhotels.com.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku