Google+

Generácia Millennials hybnou silou v reštauračnom biznise

Millennials, tzv. miléniové deti, tvorí silná generácia ľudí narodených v rokoch 1980-2000. Vzhľadom na ich celkový počet a kúpnu silu sa o tejto generácii veľa hovorí aj v súvislosti s gastronomickými trendmi a reštauračným biznisom. Millenials budú tiež jednou z kľúčových tém medzinárodnej konferencie LEADERS IN HORECA CEE & CIS, ktorá sa bude konať 26. – 27. novembra 2015 v Prahe. 

 

Viac informácií o programe a registrácia: www.horecacee.com 

Aké preferencie majú Millennials?

S množstvo mladých ľudí, ktorí dnes zaplavujú reštaurácie, hotely, kaviarne a bary, stúpa aj záujem predstaviteľov gastro priemyslu o generáciu Millennials v snahe porozumieť im a prispôsobiť marketingové aktivity ich potrebám. Zdravie, komunita a kvalitné služby sú hlavné faktory , podľa ktorých si predstavitelia Millennials vyberajú reštaurácie. 
Podľa článku NDP ´5 zákazníckych trendov, ktoré formujú budúcnosť gastronomického priemyslu´ medzi rokmi 2003 – 2013 stúpla konzumácia čerstvých potravín – ovocia, zeleniny, mäsa, hydiny, rýb a vajec o 20% a sú to práve mladé generácie (generácia Z a Millennials), ktoré tento trend ovplyvňujú.

Trend zdravej výživy

Nie je prekvapením, že práve zdravá výživa je dnes jedným z najvýznamnejších trendov. Či už sú to organické produkty, čerstvé nebalené potraviny, geneticky nemodifikované potraviny, lokálne a farmárske produkty – Millenials hľadajú kvalitnejšie a chutnejšie alternatívy stravovania. Očakávajú top kvalitu jedál, služieb a unikátne zážitky. To sa prejavuje v zmene preferencií typov reštaurácií, kaviarní a hotelov, ktoré si Millenials vyberajú.  

Trend z farmy na stôl

Tento nový koncept predstaví jeden z panelistov konferencie Leaders in HORECA, Osvaldes Plienaitls, riaditeľ Harmony Parku, ktorý kulinársky trend zdokonalil: 
“Gastronómia sa stáva veľmi lokálnou záležitosťou. Pod pojmom lokálny myslím vyprodukovaný buď miestnymi farmármi alebo dokonca reštauráciou samotnou. Novým trendom sú tzv. biodynamické farmy. V Harmony parku pestujeme vlastné obilniny, zeleninu, ovocie a chováme dobytok. Naším cieľom, je byť reštauráciou, ktorá sa dokáže zásobiť vo vlastnej réžii ako biodynamická farma. Jedlo nie je iba o stravovaní, malo by byť zdrojom emócií, zážitkov a malo by spájať všetky zmysly.“

 

Viac na tému Millenials sa dozviete na konferencii LEADERS IN HORECA CEE & CIS 26. – 27. novembra 2015 v Prahe. Konferencia je určená pre profesionálov v hotelierstve a gastronómii, účasť je bezplatná. Viac informácií o programe a registrácia: www.horecacee.com 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku