Google+

Top Chefs Tour

 

Jaroslav Žídek, šéfkuchár reštaurácií Erdodyho paláca v Bratislave, už niekoľko rokov na Slovensko pozýva zahraničných šéfkuchárov ocenených Michelinskou hviezdou. V projekte Top Chefs Tour sa však rozhodol prizvať k spolupráci rovnako dobrých slovenských šéfkuchárov.
Slovensko má predsa tiež úspešných majstrov kuchárskeho umenia, ktorí uspeli aj v zahraničí a dnes kultivujú slovenské gastronomické služby.

 

Projekt s názvom Top Chefs Tour má ambíciu pozdvihnúť gastronomické povedomie u nás doma a prekonávať regionálne rozdiely. Aj preto sa šéfkuchári v každom meste stretli so študentami odborných škôl.

 
 
Prvý večer so spoločným menu a ochutnávkou vín z vlastnej produkcie spoločnosti IN VINO Elesko sa konal 15. októbra v reštauráciách Erdodyho paláca. Podávalo sa spoločné šesť chodové menu, vychádzajúce zo slovenských surovín , ktoré spoločnými silami zostavili vynikajúci šéfkuchári: Marián Harciník , Villa Nečas Žilina, Mári Dani, Reštaurácia hotela Zlatý kľúčik Nitra, Milan Poloha, Iris restaurant hotela Zlatý Dukát Košice, Miroslav Uhrin, Hotel Liptovský dvor v Liptovskom Jáne, Ladislav Dibala , Beniczky restaurant & café v Banskej Bystrici a iniciátor projektu Jaroslav Žídek, šéfkuchár Erdödyho paláca. Projekt svojimi produktami podporili spoločnosti Metro a In Vino.
 
Jeden účastník z každého slovenského mesta, kde sa Top Chefs Tour uskutočnilo získal možnosť zúčastniť sa Školy varenia Yvesa Thuriesa, celosvetovo známeho majstra z Francúzska, ktorý vedie reštauráciu „ Le Grand Ecuyer“ a vydáva luxusný odborný magazín „Thuries magazíne“ o nových trendoch v gastronómii. Kurzy vedie pán Thuries osobne alebo ním poverený francúzsky šefkuchár. Za slovenskú časť je garantom a odborným lektorom šéfkuchár Igor Čehy.
 
    
 
Na otázky o priebehu projekte Top Chefs Tour nám odpovedala Katarína Medveďová, PR manažérka Edodyho Paláca, hlavného organizátora podujatia.
„V každej reštaurácii bolo vypredané, okrem dobrého jedla hostí prilákala aj kuchárska show a možnosť vidieť všetkých zúčastnených šéfkuchárov a rozprávať sa s nimi o jedle a o receptoch z menu, keďže večer strávili medzi hosťami. V každej reštaurácii na záver zožali potlesk.“
 
 
 
O svoje dojmy a skúsenosti z Top Chefs Tour sa s nami podelila aj  Mária Korpová a Ľubomíra Lukačinová z reštaurácie Iris Hotela Zlatý Dukát.
 
„Našich kuchárov veľmi oslovila možnosť zapojiť sa do tohto podujatia, nakoľko sami vedia, že na Slovensku povolanie kuchára nie je veľmi uznávané a propagované a predsa oni sú nosnými základmi každej reštaurácie či hotela. Hneď ako nás pán Žídek oslovil, sme súhlasili s takouto formou prezentácie. Jedinou podmienkou bolo vytvoriť jedlo, ktoré by reprezontovalo aj slovenskú kuchyňu, čoho dôkazom je aj dielo pána Polohu - Grilovaný zubáč na bryndzových raviolkách s bylinkovou omáčkou.
 
Večer Top Chefs Tour sa u nás pripravoval už od skorého rána, kedy sa zišli všetci šéfkuchári a začali s prípravou jedál. Okolo 10.hodiny nasledovala malá tlačová konferencia, pri ktorej sa šéfkuchári predstavili a stručne charakterizovaťňli svoje jedlo. Neskôr sme v našej reštaurácii privítali študentov Hotelovej akadémie v Košiciach, ktorí mali tú možnosť opýtať sa šéfkuchárov na ich zážitky a skúsenosti. Po tejto besede sa začala príprava reštaurácie na slávnostný večer. Možnosť zúčastniť sa tohto večera mali aj hostia, ktorí si zakúpili vstupenky. Tento projekt vyvolal veľký záujem u našich hostí nakoľko večer formou tasting menu nie je tak častou formou stravovania sa. Naši hostia sa spoliehajú, že im v budúcnosti prinesieme ďalšie podobné kulinárske zážitky.
 
Podujatie Top Chefs Tour nám prinieslo mnoho nových poznatkov a skúseností a taktiež nových zákazníkov, ktorí sa k nám vracajú. Zároveň sme sa dostali do povedomia viacerých organizácií a obyvateľov nielen mesta Košice ale celého Slovenska. Každá reštaurácia, v ktorej sa Top Chefs Tour uskutočnil prezentovala nielen svojho šéfkuchára, ale dala priestor aj ostatným zúčastneným reštauráciám. Veľmi si vážime, že nám pán Žídek prejavil dôveru a dúfame v našu budúcu spoluprácu.“
 
 
Do projektu Top Chefs Tour sa zapojili tieto reštaurácie:
 
Reštaurácia Iris v Hoteli Zlatý Dukát v Košiciach je pomenovaná po bohyni dúhy a pôsobí na všetky ľudské zmysly zážitkovou gastronómiou. Oceníte originalitu, zladenie chutí, vôni a estetiky jedál, ktoré v sebe nesú posolstvo. Šéfkuchár Milan Poloha je z Prešova, kde vyštudoval odbor kuchár. Svoje kulinárske umenie prezentoval po dlhé roky v Nemecku, kde mal tú česť variť s kuchármi z Michelinu. V roku 2007 bol členom zakladajúceho tímu, ktorý pomáhal rozbiehať hotel Zlatý Dukát.
 
Villa Nečas je barokový kaštieľ z 18. storočia. Ponúka kombináciu histórie a najmodernejších prvkov zariadenia. Pôvodné tehlové klenby vytvárajú príjemnú atmosféru pravej vinotéky. Pre  naozajstných gurmánov tu šéfkuchár Marián Harcinik osobne predstaví špeciality špičkovej gastronómie. Je mladý, ambiciózny a varenie je pre ňho stále predovšetkým záľubou. Slávnostné menu pripravoval napr. aj pre Sv. Otca Jána Pavla II či speváka Stinga. Je absolventom odbornej stáže v reštaurácii LE GRAND ECUYER (jedna hviezdička od MICHELINU) vo Francúzsku, kde ho veľmi zaujala práca s fúkaným cukrom a využite prvkov TEXTURAS v gastronómii.
 
Liptovský dvor je apartmánový hotel uprostred malebnej prírody v Jánskej doline v Liptovskom Jáne. Ponúka špičkovú gastronómiu a rodinnú pohodu. Šéfkuchár Miroslav Uhrin, obsolvoval Združenú strednú školu služieb vo Zvolene v odbore kuchár, neskôr tu pôsobil sko majster odborného výcviku. Prax získaval v regióne v reštauráciách Hotela Polana či Barbakan. 
 
Beniczky restaurant & caffé sídli v historickom a architektonicky pozoruhodnom Benického dome v Banskej Bystrice. V troch prevádzkach ponúka kvalitnú gastronómiu a príjemné prostredie. Šéfkuchár Ladislav Dibala absolvoval hotelovú akadémiu v Brezne, odbor hotelový a reštauračný managment. Ako šéfkuchár pracoval v hoteli Kaskády. Neskôr sa zapojil do projektu Beniczky restaurant & caffé, kde pôsobí doteraz ako manažér kuchyne a zástupca riaditeľa. Zúčastnil sa prestížneho kurzu francúzskej akadémie Ywesa Thuriesa. Prevádzkovanie reštaurácie je podľa neho vždy o dobrom dojme, od chvíle, kedy hosť prekročí prah. Za prvú dôležitú vec preto považuje už čerstvý chlieb. Je odporcom niekoľko stranových jedálnych lístkov, kedy len ťažko možno udržať kvalitu pripravovaných pokrmov a čerstvých surovín. Má rád denné či sezónne špeciality.
 
Hotel Zlatý Kľúčik ponúka elegantnú hotelovú reštauráciu a terasu v štýle „Provence“ s panoramatickým výhľadom na Nitru a gastronomické špeciality, ktoré hoteloví kuchári pripravujú priamo pred vami na grile. Šéfkuchár Mário Dani mal ku kuchárskemu umeniu blízko od malička nakoľko jeho otec bol tiež kuhár. V praxi je už 22 rokov a práca ho stále baví. Sleduje ako napreduje gurmánske umenie predovšetkým na knižnom trhu. V hoteli pôsobí od jeho otvorenia v roku 1994 s malými prestávkami, keď zbieral skúsenosti v Nemecku.
 
Reštaurácia Camouflage a Flowers restaurant and wine bar si podelili prvé miesto pre najlepšiu reštauráciu na Slovensku podľa Trend Top reštaurácie a hotely 2009. Spolu s Lancia café sú to prevádzky Erdödyho paláca, nádherného historického miesta na jednej z najkrajších ulíc v centre Bratislavy . Šéfkuchár Jaroslav Žídek, získal na Slovensku niekoľko ocenení a prostredníctvom mnohých aktivít (Večery chutí, Svetoví kuchári, Školy varenia) sa angažuje vo zvyšovaní povedomia v gastro oblasti.
 
 
 

 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku