Google+

Trendy v gastronómii : DEZERTY

 
 
Nechajte sa inšpirovať a potešte svojich hostí novinkami či zaujímavým prevedením obľúbených stálic v dezertnom menu:
 

 

 

Zmrzlina

 
 
Zmrzlina je obľúbená stálica medzi dezertami, klasické zmzlinové poháre či banana split však ustupujú originálnejším prevedeniam a kombináciám ako sú ľadové ovocné sorbety alebo zmrzlinové guľôčky truffles.
 

 

Inšpirácie:

www.tastebook.com        
 
 
 

Tekuté dezerty

 
Tekuté dezerty v pohári so slamkou, sladké čokoládové alebo ovocné inšpirácie.
Zdravé kokteily smoothies ako kombinácia čerstvého či mrazeného ovocia, zmrzliny, mieka, jogurtu alebo džúsu či alkoholické kokteilové dezerty zo sladkých likérov.
 
 
 
Inšpirácie:
 
 

 

Zdravý životný štýl

 
Populárny trend zdravej výživy a wellness sa prejavuje aj v dezertnom menu. Nie každý dezert musí byť nezdravý či kalorický. Spolu s rozšírením rôznych diétnych požiadaviek sa okrem nízkokalorických dezertov objavujú aj dezerty napr. pre diabetikov.
 

 

 

 

 

Detské špeciality

 

 
 
 
Maškrtné jazýčky najmenších hostí možno na prvý pohľad nie je až také ťažké uspokojiť, čo však určite ocenia je zábavné prevedenie.
 
 
  

Interaktivita

 
Zapojte hostí do prípravy dezertu alebo im ponúknite možnosť nakombinovať jednotlivé príchute podľa vlastného výberu- ovocné prílohy, polevy, topingy...
 
 

Take away

 

Ponúknite hosťom dezerty, ktoré si môžu vziať domov pre seba alebo pre deti. Podporte predaj ´take away´ výhodnejšou cenou. Pozor na vhodné balenie, aby sa dezert cestou nepoškodil.
 

 

Originálne prevedenie

 
 
Dezerty v jedlých obaloch sú nielen zaujímavé, ale aj jednoduché na prípravu- stačí našlahať lahodný krém alebo pripraviť kúsky ovocia. Ak si vyberiete tie správne doplnky, naaranžovať efektný dezert je už maličkosť.
 
 
 

Minidezerty

 

 
 
 
Ideálne na eventy, svadby či kokteilové párty potešia aj na pohľad.
 
 

 

Polotovary a hotové dezerty

 
Nemáte cukrára a váš kuchár nie je práve odbormík na dezerty? Nevadí, zaujímavé a chutné dezerty si môžete objednať ako polotovary, ktoré stačí jednoducho dokončiť alebo ako hotové chladené či mrazené pochúťky.
 
 

 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku