Google+

Bistro Petite Provence sa zmenilo na Bistro Café &Creperie

Francúzske Bistro Petite Provence Bratislava

Delikátne francúzske palacinky majú ambíciu rozvoňať Hviezdoslavovo námestie. Francúzske Bistro Petite Provence z bratislavského Hviezdoslavovho námestia patriace do najväčšej slovenskej gastroskupiny MEDUSA Group po roku a pol fungovania čiastočne zmenilo svoj koncept i meno.

Návštevníci v ňom od Nového roka pod hlavičkou Bistro Café&Creperie nájdu najmä čerstvé tenké francúzske palacinky (crepes) v sladkých i slaných verziách. Francúzske kulinárske umenie tak stále ostáva jeho inšpiráciou.

„Bistro nemení koncept kvôli neúspechu, naopak vnímali sme ho ako veľmi oceňované a príjemné spestrenie gastroponuky centra Bratislavy. Jeho sused – sesterský exkluzívny nočný bar Le Club by Medusa sa však bude onedlho rozširovať a Bistro tak príde o svoju kuchyňu,“ hovorí majiteľ skupiny MEDUSA Group Peter Štecko. „Veríme, že nielen okoloidúci turisti, ale najmä Bratislavčania, ocenia, v porovnaní s predchádzajúcim menu, cenovo omnoho dostupnejšiu ponuku ozajstných crepes,“ dodáva.

Okrem francúzskych palaciniek si hostia Bistra môžu stále vybrať zo širokej ponuky šalátov, sendvičov a mimoriadne obľúbených domácich limonád.

Kompetné menu a viac informácií nájdete aj na www.petiteprovence.sk.

Francúzske Bistro Petite Provence Bratislava

MEDUSA GROUP bola založená v roku 2003 otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy. Medusa bola vôbec prvým večerným podnikom a cocktail barom v Bratislave s vystúpeniami DJ-ov a v krátkom čase sa stala legendou nočného života. V tom istom roku (2003) bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií PRESTO spolu so sieťou reštaurácií Al dente. Dnes prevádzkuje skupina v Bratislave dvadsať vlastných gastrozariadení (vrátane samostatnej cateringovej divízie), v ktorých pracuje vyše 400 zamestnancov. MEDUSA Group je najväčšou gastronomickou skupinou pôsobiacou na slovenskom trhu. Jej jediným vlastníkom je Peter Štecko.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku