Google+

SACR má nového riaditeľa

frantisek stano SACR

Peter Belinský v čele SACR končí, šéfom agentúry sa stal František Stano

Bratislava, 3. apríla 2012. Doterajší generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Peter Belinský dnes oznámil, že z funkcie odchádza. Poverenie viesť agentúru od dnešného dňa prebral doterajší zástupca generálneho riaditeľa SACR František Stano.

 

 

„Obdobie pod ministerstvom dopravy bolo dobrým obdobím, pretože minister Figeľ si uvedomoval vážnosť cestovného ruchu pre hospodársky rast krajiny. Keď som prichádzal do funkcie, dal som si za cieľ odpolitizovať SACR a prijatím zákona o podpore cestovného ruchu sa to podarilo. Z tohto dôvodu som sa rozhodol, že ako člen predsedníctva KDH končím vo funkcii a dávam priestor pre výberový proces nového generálneho riaditeľa“, uviedol na dnešnom stretnutí s médiami Peter Belinský.

Podľa spomínaného zákona navrhne nového generálneho riaditeľa SACR, na základe výberového konania, nový minister dopravy. Svoju nomináciu predloží novovznikajúcej Rade SACR, zloženej zo zástupcov branže, ktorá ju musí schváliť. Kým tieto procesy prebehnú, získal od odchádzajúceho ministra Jána Figeľa poverenie viesť agentúru doterajší zástupca GR SACR František Stano.

„Počas môjho pôsobenia v agentúre sme sa snažili otvorene komunikovať s branžou aj s médiami. O cestovnom ruchu sa musí písať, aby to bola téma. Podľa marketingovej stratégie sme si dali za cieľ zvýšiť podiel domáceho cestovného ruchu aj zahraničných príjazdov, čo sa nám podľa štatistík podarilo. Hľadali sme prepojenia s dopravnou infraštruktúrou, snažili sme sa rozlietať regionálne letiská. Boli sme aktívni pri prijatí novely zákona o investičnej pomoci,“ zhrnul Belinský.

Keďže agentúre pribudla téma globálnej prezentácie Slovenska, začala túto agendu rozvíjať, žiaľ politická situácia v súvislosti s predčasnými voľbami to zbrzdila. SACR sa snažila byť koordinátorom pri tvorbe značky Slovenska a pozvala k tomu všetky relevantné ministerstvá a subjekty. Veľmi dobrou príležitosťou ako budovať branding krajiny sú letné olympijské hry v Londýne, kde SACR prvýkrát vytvorila koncepciu spoločnej prezentácie Slovenska, v snahe spojiť politickú, ekonomickú, športovú i kultúrnu diplomaciu krajiny. Belinský verí, že nová vláda bude v tomto pokračovať.

Dosluhujúci šéf SACR sa branžu cestovného ruchu opustiť nechystá. Chce byť nápomocný novému generálnemu riaditeľovi, avšak počká si, akú prioritu dá cestovnému ruchu nová vláda.

Nový generálny riaditeľ SACR František Stano si pre svoje pôsobenie stanovil dve priority. „Kľúčovým bude pre mňa neprepásť šance vyplývajúce z nového zákona a pokračovať v intenzívnej komunikácii s branžou, najmä s novovznikajúcimi destinačnými organizáciami. Pre zabezpečenie základného fungovania agentúry musíme s novým ministrom hospodárstva nastaviť pre obe strany akceptovateľnú komunikáciu a spoluprácu v oblasti čerpania štrukturálnych fondov, z ktorých agentúra do veľkej miery financuje svoju činnosť."
 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku