Google+

Tomáš Opletal šéfkuchárom hotela Sheraton Bratislava

tomáš opletal šéfkuchár hotel sheraton bratislava

Sheraton Bratislava Hotel predstavil nielen nového šéfkuchára, ale aj gastronomický koncept, ktorý vznikol v spolupráci s Jaroslavom Žídekom. 

„Mojou hlavnou úlohou, ako nového šéfkuchára hotela Sheraton Bratislava, bolo vytvoriť novú, zaujímavú koncepciu kuchyne za asistencie Jaroslava Žídeka, môjho dlhoročného priateľa a učiteľa“ povedal Tomáš Opletal.   

Tomáš Opletal, pôvodom Čech, patrí medzi skúsených gastronomických expertov. Na Slovensku pôsobí už od roku 2006, kedy doplnil kulinársky tím Jaroslava Žídeka  na poste šéfkuchára jednej z najlepšie hodnotených reštaurácií na Slovensku. Počas svojej kariéry získaval skúsenosti v úspešných reštauráciách v Čechách, na Slovensku ale aj vo Švédsku. Okrem známych hollywoodskych tvárí ako Michael Douglas a Anthony Hopkins, ocenili jeho kulinárske umenie aj štátni predstavitelia Václav Havel, Hillary Clinton, Vladimir Putin či nórsky kráľovský pár.

Počas spolupráce s Jaroslavom Žídekom na tvorbe nového menu, kládli obaja známi šéfkuchári dôraz na využívanie domácich surovín a ich využitie v zmodernizovanej verzii starých receptov. Ponuka tak bude reprezentovať zaujímavú kombináciu slovenskej  a svetovej gastronómie.

Gastronomické diela Tomáša Opletala a Jaroslava Žídeka si od 19. novembra budú môcť vychutnať návštevníci hotela Sheraton Bratislava a najmä hostia reštaurácie Brasserie Anjou. Novinkou bude aj catering, ktorý Sheraton Bratislava hotel zaradil tiež do svojej ponuky.

 

sheraton hotel bratislava brasserie anjou 

 

Reštaurácia Brasserie Anjou ponúka sezónne produkty, možnosť sledovať kuchárov v akcii vďaka otvorenej kuchyni a v lete tiež príjemné posedenie na priestrannej terase na hlavnom námestí EUROVEA.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku