Google+

5 zaujímavých faktov o Facebook-u

 

Facebook už v dnešnej dobe používa väčšina z nás, na osobné alebo komerčné účely. Prináša možnosť komunikácie so zákazníkmi, ako aj spôsob ako osloviť nových potenciálnych klientov. Vedeli ste, že priemerný užívateľ strávi na Facebook-u aspoň 55 minút denne?

 

 

Ten istý užívateľ má okolo 130-tich priateľov, za mesiac použije „like“ 9-krát, napíše 25 komentárov, stane sa fanúšikom dvoch stránok a je pozvaný na 3 akcie.

Tí, ktorí majú prístup na internet cez svoje mobilné telefóny (alebo iné mobilné zariadenie) sú na Facebook-u aktívnejší o 50%. To, že väčšina užívateľov pochádza zo severnej Ameriky (USA, Kanada) nie je ničím prekvapujúce. Na druhom mieste je samozrejme Európa, kde sa najväčšej obľube teší Veľká Británia. Facebook je veľmi populárny aj v Turecku, kde ho vyše 25 000 dobrovoľníkov pomohlo preložiť do turečtiny. Oficiálne je Facebook preložený do vyše 65-tich jazykov, pričom aplikácia na preklad ponúka podporu pre vyše 100 jazykov.

Z aktívnych užívateľov Facebooku sa 50% z nich prihlási každý deň. 35 miliónov si zmení status každý deň a 20 miliónov sa stane fanúšikom novej stránky. Facebook hosťuje vyše 1.6 milióna aktívnych stránok, z čoho vyše 700 000 sú miestne spoločnosti (hotely, reštaurácie a iné obchody).

Každý týždeň sa zdieľa vyše 3.5 bilióna obsahu, pričom tu spadajú napr. obrázky, odkazy na stránky, foto albumy, videá, spravodajské či blogové príspevky. Každý mesiac sa na Facebook-u ocitne 2.5 bilióna nových fotografií a 3.5 milióna eventov. 

Takéto kategorizovanie možno na Slovensku neplatí na 100%, no ak sa snažíte osloviť aj zahraničnú klientelu, sú to určite informácie, ktoré by ste mali zakomponovať do svojej online stratégie. Už len fakt, že na Facebooku je zaregistrovaných 1,25 milióna Slovákov vo veku 25-55 rokov rozhodne stojí za povšimnutie. Možnosti oslovenia tejto významnej skupiny aj podľa konkrétneho veku, pohlavia, záujmov, rodinného stavu, vzdelania či dokonca dátumu narodenín prinášajú skutočne unikátne príležitosti pre efektívne Facebook kampane.  

 

 

Zdroj informácií v článku: mashable infographics

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku