Google+

Najexkluzívnejšie wellness & spa na Slovensku

Trend wellness životného štýlu si získava stále väčšiu popularitu medzi klientelou slovenských hotelov, čo odráža aj fakt, že na Slovensku v nedávnom období pribudlo množstvo zaujímavých hotelových wellness & spa konceptov. Pochopiteľne už nestačí mať bazén, vírivku, 1-2 sauny a masáže.

 

Preraziť vo svete wellness & spa pomôže originalita, a to nielen v rámci interiérového designu, ale aj služieb a ponuky procedúr. Slovenské hotely čerpajú inšpirácie predovšetkým z Turecka, Indie, Japonska či Thajska.

V rozrastajúcej sa ponuke wellness & spa nájdete wellness hotely v tatranskej prírode alebo pri termálnych prameňoch a juhu Slovenska, luxusné mestské hotelové spa aj exkluzívne päťhviezdičkové hotelové spa pre najnáročnejších zákazníkov. Nechajte sa inšpirovať tými najlepšími:

 

LUXUS A EXKLUZIVITA
 
Hotel Amade Château***** 
 
Slow down – enjoy the moment and let us take you back to our origins.
Toto je základná mantra štýlu SLOW LIFE, vďaka ktorému si užijete kvalitnú starostlivosť a procedúry vo veľkolepých a priestranných priestoroch spa & wellness hotela Amade Château. Zažite výnimočné chvíle v  exotickom tureckom hammame, ktorý bol postavený z originálnych luxusných materiálov majstrami priamo z Turecka.
 
 
Cieľom konceptu tohto výnimočného spa je priviesť Vás na cestu späť k Vašim koreňom vďaka produktom založeným na využití 4 základných živlov zeme. Wellness terapie vychádzajúce zo 4 elementov: zem, voda, vzduch a rastlinky, hydratujú, spevňujú, detoxikujú a vyživujú. 
Vo wellness centre nájdete vonkajší aj vnútorný bazén, posilňovňu, perličkový kúpeľ, detský bazén, dva pool-bary, saunový svet a masážne miestnosti. Dámy ocenia telové a tvárové procedúry, spa však ponúka aj špeciálne ošetrenia len pre mužov.
 
  
 
Výnimočným zážitkom v ponuke spa Hotela Amade Châteauu sú pravé turecké masáže hammam, kúsok pravej orientálnej exotiky. Ponorte sa do horúceho parného kúpeľa, zbavte sa napätia a zabudnite na problémy. Na začiatku tureckého rituálu Vás masér zavedie do relaxačnej miestnosti. V mramorovom bazéne si telo premyjete horúcou vodou od hlavy až po päty. Pokračujete do Hararetu, ktorý je najvlhkejšou a najteplejšou miestnosťou kúpeľa. Masér Vám na teplej mramorovej podlahe očistí pokožku špeciálnou rukavicou „kese“ . Po tejto masáži sa horná vrstva pokožky odstráni, póry sa otvoria a telo je pripravené na masáž v mydlovej pene. Po krátkom odpočinku nasleduje celotelová relaxačná masáž. Procedúru ukončíte odpočinkom pri šálke relaxačného čaju alebo tureckej kávy a z Hammamu sa do každodenného života vrátite nabití energiou.
 
Novootvorený Hotel Amade Château sa stal obľúbenou destináciou víkendových relaxačných pobytov pre hostí, ktorí vyhľadávajú exotiku, luxus a exkluzivitu. Pre nehotelových hostí spa ponúka členstvo v privátnom spa & wellness clube alebo 3-hodinové či celodenné vstupy.
 
 
 
Grand Hotel Kempinski High Tatras*****
 
Grand Hotel Kempinski High Tatras ponúka chvíle plné slastných pôžitkov spojených s vôňou bylinných olejov, príjemnou melódiou relaxačnej hudby, šumom padajúcej vody a dych berúcim výhľadom na hory. Nechajte sa unášať službami na medzinárodnej úrovni a vstúpte do fantastického sveta Kempinski The Spa.
 
 
Kuriozitou je už samotná rozloha spa. Z celkových viac než 1300 m2 je približne 700 m2 k dispozícii na vychutnanie si času pred alebo po ošetrení. Bez ohľadu na to, či máte chuť na klasický alebo vírivý bazén s pôsobivým dizajnom, kaldárium, fínsku alebo aromatickú bylinkovú parnú saunu, ochladzovací bazén, tropickú a arktickú sprchu, na tomto mieste nájdete všetko, po čom Vaše srdce túži. Najefektívnejšie sa však zbavíte napätia a uvoľníte myseľ otvorenú novým inšpiráciám, ak tento zážitok na záver zavŕšite oddychom v relaxačnej miestnosti. V útulnom salóniku pri vyhliadke na štíty Vysokých Tatier a Štrbské pleso sa oplatí ochutnať energetické džúsy, bylinkové čaje a množstvo zdravých pochúťok. Načerpanú energiu a vnútornú silu z okolitých hôr môžete uvoľniť napríklad  aj vo fitnes centre, zariadenom kardiovaskulárnymi a posilňovacími strojmi.
 
  
 
Kempinski The Spa láka aj mimo-hotelových návštevníkov, avšak jeho luxus a eleganciu si vychutnávajú vo väčšej miere predovšetkým hoteloví hostia. Kempinski The Spa je perlou nielen medzi slovenskými wellness&spa, ale vďaka svojmu unikátnemu designu a službám patrí k najprestížnejším spa v rámci značky Kempinski.
 
 
WELLNESS V MESTE
  
Shine Spa for Sheraton - Sheraton Bratislava Hotel *****
 
Doprajte si výnimočné chvíle a oddych aj počas služobnej cesty či náročného pracovného týždňa a zabudnite na chvíľu na uponáhľaný mestský život v Shine Spa Hotela Sheraton. Unikátny koncept Shine Spa for Sheraton™ kombinuje luxusný design a atmosféru pokoja a oddychu s bohatým výberom kvalitných spa terapií. Procedúry Shine Spa sú designované tak, aby rozžiarili nielen Váš výzor, ale aj Vašu náladu.
 
 
Kvalitne vybavené kúpele Shine Spa a wellness klub s rozlohou viac ako 800 m2 ponúkajú svojim hosťom plavecký bazén a sedem terapeutických miestností. V spolupráci so spoločnosťou Core Performance, ktorá sa podieľa na tréningu svetových elitných športovcov a olympionikov, vzniklo moderné fitnes centrum, v ktorom dostane každý návštevník individuálny tréningový a nutričný plán.
 
Shine Spa v hoteli Sheraton Bratislava je jedno z mála fullservisových spa na Slovensku. V ponuke nájdete 30 terapií, vrátane exkluzívnej pedikúry, manikúry, jedinečných masáží či make-upu.
Užite si služby a procedúry šité na mieru Vašej nálade a preferenciám – nech už túžite načerpať novú energiu pred náročnou úlohou, dopriať úľavu boľavému chrbátu po dlhých hodinách za počítačom alebo sa uvoľniť a dopriať si dokonalý pokoj a relax. Spojte masážne procedúry s príjemnou aromaterapiou a vyberte si sami jeden z exotických aromaterapeutických olejov s výnimočnými účinkami pre vaše telo i myseľ.
 
 
V pestrej ponuke terapií nájdete napríklad aj balíček Pre-theater, ktorý ponúka expresnú manikúru a pedikúru pri pohári šampanského, ideálny pred návštevou divadla či párty alebo Social spa-ing ako skvelý tip pre narodeninovú party alebo dámsku jazdu s možnosťou využiť rôzne skupinové kúry v kombinácii s príjemnou koktail párty priamo v priestoroch Shine Spa.
 
 
 
Hotel Albrecht ***** Bratislava

Luxusné SPA hotela Albrecht ponúka odbornú individuálnu starostlivosť vo výnimočne  elegantnom prostredí.  Vychutnajte si relax vdizajnovom bazéne s protiprúdom, vodným delom, vírivkami, hydromasážnymi sedadlami a perličkovým kúpeľom.
 
 
Vyskúšajte turecký parný kúpeľ a fínsku saunu a doprajte si oddych spríjemnený relaxačnou hudbou priamo v saunách. O Vaše pohodlie sa kráľovsky postarajú odborné terapeutky ponukou rôznych variácií masáží, medzi inými napríklad thajské, klasické, antistresové, detoxikačné, medové a reflexné masáže. Dokonalé psychické a fyzické uvoľnenie vám zaručí masáž lávovými kameňmi.
 
 
Fascinujúcim zážitkom sú rituálne telové peelingy a masáže. Povzbudzujúca bahenná terapia harmonizuje a revitalizuje celý organizmus. Pokožku vyhladí a prekrví vysoko intenzívny tvarujúci zábal. Špeciálnu starostlivosť o pleť získate hydratačným ošetrením, ktoré remineralizuje a zbaví pleť únavy. Liftingová maska pleť rozjasní a tonizuje. Rituály krasy a blahobytu, obohatené jedinečnými kozmetickými produktmi potešia a povzbudia Vaše telo i myseľ.  
SPA hotela Albrecht je exkluzívnym miestom pre oddych, regeneráciu a obnovenie stratenej rovnováhy nielen pre hotelových hostí, ale získalo si aj veľkú obľubu u lokálnej klientely a stalo sa výnimočnou destináciou pre usporiadanie originálnych firemných či súkromných večierkov.
 
 
WELLNESS POBYTY V TATRÁCH
 
Wellness Hotel Borovica****
 
Dokonalý wellness zážitok v srdi nádhernej horskej prírody Vysokých Tatier ponúka Wellness Hotel Borovica. Filozofia wellness sa odráža nielen na pestrej ponuke služieb, vodnom a saunovom svete ale aj v ponuke rehabilitačných a skrášľujúcich spa ošetrení. Vodný svet ponúka plavecký bazén, detský bazén jakuzzi, či hydromasážnu vaňu. Na terase hotela nájdete aj vírivý bazén s výhľadom na nádhernú tatranskú prírodu.
K dokonalému wellness zážitku patrí určite aj návšteva saunového sveta, kde si každý vyberie z pestrej ponuky sáun: eukalyptová parná sauna, fínska sauna, infra sauna, turecká sauna, bylinková sauna a na záver príjemný oddych v hviezdnom tepidáriu.
 
 
 
Špecialitou Wellness Hotela Borovica je originálny turecký kúpeľ a masáž bylinkovými vrecúškami.
Turecký kúpeľ si môžete vyskúšať v saune z bieleho mramoru s originálnou tureckou mozaiku. Turecký kúpeľ (hamam) ponúka očistenie tela i duše. V orientálnom kráľovstve vody a pary môžete zažiť "Návrat k sebe samému". Na teplom mramorovom stole uprostred tureckej sauny Vám masér žinkou odstráni z tela odumretú kožu, pokožka sa vyhladí, zrýchli sa cirkulácia krvi a uvoľní napätie v tele. Po tomto dokonalom peelingu od hlavy až po päty nasleduje penová masáž. V horúcom vzduchu sa póry otvoria a ľahšie absorbujú vonné oleje. Voda sa potom postará o konečnú očistu tela.
 
Masáž bylinkovými vrecúškami je ayurvedická vrecúšková masáž nazývaná aj indická relaxačná masáž. Vrecúška naplnené bylinkami, zohrievanými v horúcom oleji, prinášajú pocit absolútneho uvoľnenia a relaxácie. Bylinková masáž má detoxikačné účinky, pôsobí proti opuchom a zlepšuje prekrvenie pokožky. Pri príjemnej relaxácii sa olej do tela vstrebáva pokožkou a súčasne účinok bylín pôsobí aj prostredníctvom dýchacích orgánov na priedušky, lymfatický systém a imunitu.
 
 
Wellness Hotel Borovica je vďaka svojej výbornej polohe, kvalitným službám a pestrej ponuke wellness centra obľúbeným cieľom pre dovolenkárov, ale aj firemných klientov, ktorí radi spoja svoje konferencie a školenia s oddychom v štýle wellness.
 
 
Kontakt wellness hotel ****
Wellness centrum v Kontakt wellness hoteli patrí k jedným z prvých vo Vysokých Tatrách. Do dnešného dňa si uchovalo svoju unikátnu atmosféru, komfort a  kvalitu ako ozajstný skvost hotela.
Interiér sáun, relaxačných miestností, parných a vodných kúpeľov je doplnený tematickými umeleckými dielami, ktoré mu dodávajú výnimočné čaro. Ponuku wellness centra nedávno doplnili exteriérové atrakcie – vonkajšia vírivka, fínska sauna so soľnou stenou a jazierko s výhľadom na štíty Vysokých Tatier.
 
 
Relaxujte v bazéne s vodnými atrakciami a vychutnajte si výhľad do zasneženej záhrady, osviežte sa zdravou ponukou wellness baru a vychutnajte si svoj drink pokojne aj vo vírivke.
Vyberte si z pestrej ponuky rehabilitačných a beauty procedúr, vyskúšajte masáže, zábaly či peelingy. Novinkou sú thajské masáže, ktoré už teraz patria k najobľúbenejším wellness službám v hoteli. Okrem toho hostí lákajú aj kozmetické ošetrenia tváre a tela pre dámy aj pánov a skrášľujúce či regeneračné kúry kombinované s prestížnou francúzskou kozmetikou Sothys.
 
Wellness centrum Hotela Kontakt je obľúbené hlavne u hotelových hostí, je však sprístupnené aj pre mimo-hotelových návštevníkov, a to predovšetkým v popoludňajších hodinách, kedy ubytovaní hostia preferujú výlety do tatranskej prírody.
 
 
Wellness Hotel Chopok ****  
 
Wellness Hotel Chopok ****  v Demänovskej dolineje situovaný v najnavštevovanejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku JASNÁ Nízke Tatry. Luxusný novootvorený Wellness Hotel Chopok **** v Nízkych Tatrách ponúka služby wellness hotela zamerané predovšetkým na relax a pohodu tela a mysle.
 
 
Wellness centrum, vyhradené exkluzívne len pre hotelových hostí, ponúka relax v piatich saunách, tepidárium, vnútornú vírivku, masážne sprchy, vonkajšiu ľadovú jaskyňu a vonkajšiu vírivku.
Hostí poteší široká ponuka masážnych procedúr v zaujímavých variáciách, napríklad masáž horúcimi lávovými kameňmi, masáž mramorovými kameňmi, horúca medová masáž, bahenná masáž, masáž morskými riasami, indická masáž hlavy, ale aj mauriciusské masáže a zábalová terapia. Pre ošetrenie pokožky pri wellness procedúrach používajú vo Wellness Hoteli Chopok 100% prírodnú kozmetiku s veľmi priaznivými účinkami na organizmus.
 
  
 
EXOTICKÉ INŠPIRÁCIE
 
Hotel Therma****, Dunajská Streda
 
Wellness centrum Balneo & Asia Spa Hotela Therma v Dunajskej Strede je skutočnou exotickou oázou pokoja pre telo aj dušu. Japonské kúpele Asia Spa sú známe predovšetkým relaxačnými bazénmi a preto aj Balneo & Asia Spa ponúka veľký relaxačný bazén s vírivkou a protiprúdom, tri kľudové sedacie bazény a bazén s „perličkovým kúpeľom“. Zaujímavosťou je ´Rain forrest´ s unikátnym spojením svetelných a zvukových efektov. Saunový svet ponúka relax v troch saunách- tradičná ruská sauna, parná sauna Ceylon style SteamBath a infra sauna.
 
 
Balneo & Asia Spa prináša unikátne NaturMed&Fitness procedúry, ktoré kombinujú tradičné orientálne rehabilitačné metódy s modernými technikami a spolu s hydroterapiou vytvárajú zaujímavú kombináciu regeneračných ošetrení. Asia Spa ponúka klasické a športové masáže, príjemné aromaterapeutické masáže aj Thai masáže. Okrem klasických orientálnych metód môžete vyskúšať ajthalasso masáž a masáž Cleopatra s medovo-mliečnou emulziou. Vyberte si z bohatej ponuky zábalov, vyskúšajte fototerapiu, vaňové kúpele či beauty procedúry, z ktorých najobľúbenejšie sú čokoládová maska na tvár a celotelový čokoládový zábal.
 
Balneo & Asia Spa Hotela Therma je obľúbenou destináciou pre víkendové pobyty, radi ho však navštevujú aj domáci klienti z Dunajskej Stredy i Bratislavčania, pre ktorých je vďaka krátkej vzdialenosti (35km) návšteva Dunajskej Stredy zaujímavým spestrením víkendových dní. Počas pracovného týždňa wellness centrum využívajú firemní klienti, ktorí si takto radi spestria školenia a konferencie.
 
GOLDEN ROYAL Boutique hotel & SPA****
 
GOLDEN ROYAL Boutique hotel v Košiciach priniesol svojim hosťom nedávno zaujímavú novinku –výnimočné kúpele RASAJÁNA, inšpirované exotickou indickou kultúrou. Idea indických ájurvédskych kúpeľov vyplýva už z ich názvu - podľa sanskritu predstavuje RASAJÁNA elixír života, je to spôsob očisty a posilnenia tela, zahŕňa všetko, čo činí telo odolnejším proti chorobám a zabraňuje procesom starnutia.
Ájurvédske kúpele RASAJÁNA ponúkajú hosťom trojhodinový kvalitný pobyt rozdelený do dvoch etáp. Vychutnajte si pri príchode detoxikačný nápoj, ktorý pomáha odbúrať negatívne emócie a pripraví telo na príjemný relax pri vodných procedúrach alebo v saunách. Nechajte sa privítať indickými terapeutmi, ktorí najskôr určia aký ste typ človeka podľa ájurvédy  (dóšu), a na základe toho Vám ponúknu 2 procedúry šité na mieru pre Vás.
 
 
 
V kúpeľoch RASAJÁNA môžete relaxovať v suchej a parnej saune, v bylinnom masážnom bazéne, v centrálnom masážnom bazéne, vonkajšej jacuzzi, v tryskách masážnej sprchy, pri tryskovej masáži chodidiel či ihličkovej masáži Vichy. V ponuke zaujmú balíčky, napr. redukčný, antistresový, omladzujúci, relaxačný, na uvoľnenie chrbtového svalstva, skrášľujúci .... a mnoho iných.
Hoteloví hostia, ktorí tvoria takmer polovicu návštevníkov kúpeľov RASAJÁNA, si pochvaľujú predovšetkým originalitu kúpeľov. Indická exotika a kvalitné služby však stále viac lákajú i lokálnu košickú klientelu.
 
 
 
 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku