Google+

Týždeň slovenskej kuchyne v Budapešti

Keď sa v najbližších dňoch prejdete po nacentrovanejšom centre Budapešti, po Vorosmartyho námestí, tak Vás na terase Gerbeaud prekvapí veľký výklad, ktorý okoloidúcich láka na Slovensko. Všetko má svoj dôvod... Na terase Gerbeaud sa totiž v termíne od 7.-12.9.2015 varia a ponúkajú dobroty slovenskej kuchyne. A nie hocijako... Kuchári prišli z Aquacity z Popradu a moderným spôsobom ponúkajú tradície. „Musíme sem-tam priznať, že aj u susedov sa dobre papká“... povedala GR michelinovej reštaurácie v Gerbeaude, pani Pintér Katalin.

Už 8-my  ročník „Týždeň slovenskej kuchyne“ v centre Budapešti otvoril štátny tajomník Ministerstva dopravy a regionálneho rozvoja, pán František Palko a Veľvyslanec Slovenskej republiky v Maďarsku, pán Rastislav Káčer.  Každý priznal, že láska ide cez žalúdok, a tak dúfame, že láska ku Slovensku cez pečené kačacie prsia či marinované jelenie stehno, privedie k nám ďalších návštevníkov, ktorý si tieto chute vyskúšajú aj u nás.

Prvý deň nebol však len o slovenskej kuchyni. Predstavitelia vrcholných orgánov cestovného ruchu oboch krajín rokovali o možnosti presadzovať sa spolu na tretích trhoch, zlepšiť infraštruktúru oboch krajín, či lobovať spolu za rozvoj cestovného ruchu vo svetových orgánoch turizmu.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku