Google+

Rozvoňajte svoje wellness

Objavte čaro aromaterapie a prekvapte svojich hostí príjemnou vôňou, ktorá osvieži telo i myseľ. Éterické, resp. esenciálne oleje prirodzene prevoňajú miestnosť, môžu sa inhalovať, pridávať do kúpeľov, vmasírovať do pokožky alebo sa z nich pripravujú saunové zmesi. Aromaterapeutické účinky esenciálnych olejov prinášajú úľavu od stresu a únavy, zmierňujú migrény, pôsobia antidepresívne, regenerujú pokožku a obnovujú prirodzenú energiu.

 

Esenciálne oleje sa získavajú z rastlín, kvetov, stromov, ovocia, kôry, tráv a semien, ktoré majú terapeutické účinky, pôsobia ako prevencia proti rôznym chorobám a majú aj silu liečiť. Pre maximálne využitie ich pozitívneho potenciálu by mali byť vyrobené z čisto prírodných surovín, pretože synteticky vyrobené oleje okrem príjemnej vône terapeutické účinky strácajú.

 

Ako využiť pozitívne účinky esenciálnych olejov:

 

 

Inhalácia    

                                  

 Prevoňajte miestnosť pomocou aromalampy, ktorá postupne uvoľňuje vôňu. Aromalampy sa vyrábajú z rôznych materiálov a vyniknú aj ako   zaujímavá dekorácia interiéru. Do aromalampy zvoľte typ éterického oleja podľa toho, aké účinky chcete vyvolať. Do fitnesscentra sú vhodné oleje s vôňou citróna, citrónovej trávy- lemongrass, eukalyptu, mandarínky či mäty piepornej. Majú revitalizujúce účinky, dodávajú energiu a zlepšujú náladu. Do oddychových miestností wellness centier vyskúšajte napríklad bazalku, cédrové drevo, grapefruit, koriander, levanduľu, pomaranč, rozmarín alebo ružové drevo. Zmierňujú stres a napätie, pôsobia upokojujúco a regeneračne. Citrón, cintrónová tráva a eukalyptus sa tiež výborne hodia, ak potrebujete rýchlo odstrániť nepríjemný cigaretový zápach.

 

  

 

Masážne oleje

Ak ponúkate masáže, skúste ich spestriť napríklad aromaterapeutickými olejmi. Aplikácia olejov priamo do pokožky vmasírovaním podporuje uvoľňovanie priaznivých účinkov. Vaši klienti však najviac ocenia, ak prispôsobíte masáž ich individuálnym požiadavkám. Ponúknite im na výber oleje s antistresovým účinkom, oleje určené na vypnutie a omladenie pokožky, na lokálnu aplikáciu na bolestivé kĺby, či na detoxikáciu.

Jojobový olej regeneruje pokožku a zvyšuje jej odolnosť voči vonkajším vplyvom, zabraňuje tvorbe ďalších vrások a prirodzene chráni pred slnečným žiarením. Brusnicový olej má vysoké hydratačné a antioxidačné účinky. Hroznový olej je vhodný pre zrelú pokožku so sklonom strácať elasticitu. Makový olej má upokojujúce účinky, tlmí bolesti hlavy a odbúrava stres. Citrón prečisťuje organizmus a pomáha proti kŕčovým žilám. Fenikel zmierňuje toxické účinky tabaku a alkoholu. Borievka pôsobí priaznivo na reumatické bolesti a opuchy. Mandarínka sa používa pri anticelulitídnej masáži, kde pôsobí priamo na tukové bunky.

    

                  

Saunové zmesi

 

Bylinné saunové zmesi majú tiež veľmi pozitívne účinky a vďaka zvýšenej teplote v saune sa ľahko vstrebávajú do pokožky. Klasická borovicová zmes osviežuje a povzbudzuje, tlmí reumatické bolesti, prečisťuje dýchacie cesty a dezinfikuje miestnosť. Citrón pôsobí antisepticky, posilňuje imunitu, povzbudzuje lymfatický systém a prečisťuje organizmus. Existujú rôzne kombinácie zmesí s upokojujúcimi či energizujúcimi účinkami, zmesi určené na detoxikáciu organizmu a dokonca špeciálne zmesi pre ženy a pre mužov.

 

Aromaterapia je príjemným aj finančne dostupným prostriedkom ako spríjemniť hosťom pobyt nielen v relaxačnom centre ale v celom hoteli.

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku