Google+

Hotel Bratislava oslávil 40. narodeniny

Hotel Bratislava

Patrí k najstarším hotelom na Slovensku a vďaka svojej kapacite konferenčných priestorov sa zaraďuje aj medzi najväčšie kongresové hotely v strednej Európe. Už 40 rokov je hotelovou legendou hlavného mesta a počas svojej prevádzky privítal množstvo domácich i svetových celebrít.

Hotel Bratislava

Od svojho otvorenia 1.11.1974 sa toho v hoteli veľa zmenilo. V roku 2001 ho premenovali na City Hotel Bratislava a odštartovali rekonštrukciu, ktorou hotel získal svoju štvrtú hviezdičku. Medzi Bratislavčanmi bol však hotel stále známy pod svojím pôvodným menom a preto mu v máji 2013 opäť vrátili pôvodný názov Hotel Bratislava.

Práve história hotela je jeho silnou stránkou, mnohí Bratislavčania tu zažili svoje stužkové, svadby a rodinné oslavy a aj vďaka týmto spomienkam sa sem radi vracajú. Často ich tu privítajú rovnaké tváre, keďže hotel sa môže popýšiť aj tým, že má stabilnú základňu zamestnancov. 

Druhý domov mnohých známych aj neznámych

Hotel Bratislava hostil vo svojich priestoroch množstvo známych tvárí zo sveta showbiznisu i športové hviezdy zo Slovenska a zahraničia. Stal druhým domovom slovenského národného hokejového mužstva, s ktorým mal možnosť v roku 2002 oslavovať i jeho zlaté úspechy. Z osobností športu tu bol medzi inými ubytovaný aj Jevgenij Pljuščenko, Jozef Sabovčík či anglický futbalový tím. 

Hotel však nebol preslávený iba medzi športovcami, ale aj medzi známymi osobnosťami ako napríklad  Magda Vášáryová, Peter Muk, Miroslav Donutil, skupina Alphavile, Helena Růžičková so synom, Pavol Hammel, Hana Hegerová, Juraj Jakubisko, Peter Nagy, orchester Glenna Millera, kapela Peter Bič Project, IMT Smile a mnoho ďalších.

V Hoteli Bratislava to však nie je len o celebritách, ale aj o snahe pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Koná sa tu množstvo charitatívnych akcií a vernisáží hendikepovaných umelcov, aj vďaka čomu od Nadácie Linaje získal Hotel Bratislava ocenenie "Hotel so zlatým srdcom".

Veľkolepá oslava

Okrúhle narodeniny oslávili v Hoteli Bratislava vo veľkom štýle. Slávnostným večerom hostí sprevádzal moderátor Richard Vrablec, o zábavu sa postaral Laci Strike, ABBA SHOW a hostí svojou skvelou hudbou roztancovala skupina Peter Bič Project, s ktorou si tu na chvíľu v premiére zaspieval aj Peter Cmorik. Súčasťou slávnostného večera bola tiež vernisáž obrazov Petra Zelenáka na motívy hlavného mesta.

Aj hoteloví kuchári si pre hostí pripravili zaujímavé kulinárske prekvapenie. Menu večera totiž tvorili historické špeciality – navrhnuté podľa jednotlivých období histórie hotela. Vyvrcholením gastronomického zážitku bola veľkolepá narodeninová torta, ktorú pripravila hotelová cukrárka.

Hotel Bratislava

Pod taktovkou mladých kreatívnych šéfkuchárov vzniklo aj slávnostné narodeninové menu, ktoré budú môcť všetci hostia ochutnať v hotelovej reštaurácii Átrium v priebehu novembra.     

O Hoteli Bratislava

Hotel Bratislava ponúka ubytovanie s kapacitou 947 lôžok v 272 zrekonštruovaných izbách predovšetkým pre business klientelu a turistické skupiny. Kongresová kapacita hotela je 500 hostí a 9 vynovených konferenčných miestností umožňuje zrealizovať podujatia akéhokoľvek typu. 

Hotel Bratislava sa stále snaží prinášať svojim hosťom zaujímavé inovácie, ktoré im spríjemnia pobyt. V tomto trende sa chystajú pokračovať aj naďalej a už čoskoro chystajú ďalšiu zaujímavú novinku.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku