Google+

Lyžiarsky a snowboardový pohár odbornej verejnosti v turizme Maďarska sa presťahoval z Rakúska na Slovensko!

Po zdĺhavých rokovaniach SACR ZZ v Budapešti s organizátormi, kde nechýbala ani Asociácia managerov v cestovnom ruchu Maďarska, sa štvrtý ročník pretekov odbornej verejnosti v turizme presťahuje z rakúskych Álp do slovenských Vysokých Tatier.

O tejto skutočnosti  informoval SACR ZZ Budapešť dňa 16.10.2014 v sídle Slovenského inštitútu na prezentácii spojenej s workshopom a malou tlačovkou pre pár vybraných novinárov tiež z odborných médií v turizme. IV. ročník lyžiarskeho a snowboardového pohára maďarskej odbornej verejnosti v turizme sa bude konať vo VT 15. - 18.1.2015. Prezentácia ZZ SACR Budapešť, Soni Jelínkovej, sa už týkala zimnej turistickej sezóny 2014/2015 na Slovensku, kde sme sa pochválili organizovaním Univerziády na Štrbskom Plese i novinkami ZTS hlavne vo Vysokých Tatrách.

prezentacia

A potom už bolo všetko trochu ináč, lebo o Vysokých Tatrách a lyžovačke na ich svahoch nehovorili zasvätení zo Slovenska, ale z Maďarska...
O podujatí plnom budúcich zážitkov nielen na pretekoch hovoril viceprezident Asociácie managerov v cestovnom ruchu v Maďarsku, pán Attila Hegedus, ktorý spomenul, že po svojom detstve, bol vo Vysokých Tatrách len toto leto, kedy si bol "omrknúť" nové možnosti a neskrýval pred poslucháčmi viac ako príjemné prekvapenie. Preteky a lyžovačku vo VT priblížil prezident Maďarskej lyžiarskej akadémie, pán Viktor Klausmann, ktorý je o.i. aj jeden z organizátorov záchrany VT po veľkej víchrici. O hoteli, a možnostiach využitia rôznych služieb, hovoril riaditeľ Grandhotela Bellevue Viktor Kosmák, ktorý bude hostiteľom viac ako 300 zástupcov odbornej verejnosti z Maďarska.

Otázky a odpovede zo strany CK nemali konca - kraja a diskusia pokračovala aj pri pirohoch s bryndzou a smotanou, či kapustových strapačkách.
Úspech malo aj slovenské víno... A tak budúci tatranskí lyžiari a nelyžiari  a návštevníci ochutnali trošku aj z toho, čo budú mať na stole aj v januári 2015 na Slovensku.  Nečakajú ich len preteky na svahu v Tatranskej Lomnici, ale aj fakľový pochod na Hrebienok, ktorý ukončia návštevou ľadového domu a následne nočnou sánkovačkou, či diskotéka v Humne a nočný wellness v Grandhoteli Bellevue.

Záštitu nad pretekmi prevzal Horváth Gergely, zástupca GR Magyar Turizmus ZRt. a Jozef Brngál, marketingový riaditeľ SACR. A tak SACR pri tomto podujatí určite nebude chýbať.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku