Google+

Tatranci hodnotia sviatky na jednotku s hviezdičkou

Naše veľhory sa na návštevnosť počas Vianočných sviatkov a na Silvestra nemôžu sťažovať. Silvestrovské pobyty vyťažili kapacity na viac ako 90%. Toto obdobie hodnotia väčšie hotely s komplexnými službami ako aj menšie penzióny a priváty na výbornú. 60 - 70% klientov predstavovali domáci Slováci a zvyšok boli zahraniční klienti. Medziročný nárast obsadenosti väčších hotelov počas sviatkov a Silvestra predstavoval viac ako 15%.

Počas Vianočných sviatkov bola obsadenosť našich hotelov od 60 do 75%. Zahraniční klienti tvorili zhruba 30%.

Počasie tentokrát vyčarilo dovolenkárom a aj poskytovateľom služieb cestovného ruchu úsmev na tvári. Dostatok technického snehu v lyžiarskych strediskách, kvalitne a dôsledne upravené všetky zjazdovky, ktoré vydržali aj oteplenie okolo Vianoc si užila väčšina dovolenkárov. Záujem sa okrem toho sústredil aj na bežky, prechádzky ku vysokohorským chatám, nákupy, aquapark, a kultúrny program. Hitom sa opäť stal Tatranský ľadový dóm, kde denne putovali pešo, ale najmä pozemnou lanovkou húfy turistov a v radoch čakali na ľadovú nádheru, ktorú vytvorilo 8 sochárov zo 47 ton ľadu. Nejedno oko a ucho potešili aj bezplatné vstúpenia hercov z Divadla Nová scéna, ktoré sa konajú každú nedeľu v dóme. Reštaurácie praskali vo švíkoch, rovnako to bolo ajv popradskom aquaparku, kde prišla väčšina návštevníkov zrelaxovať a oddýchnuť si po celodennom pobyte na čerstvom tatranskom vzduchu. Okrem zábavy v bazénoch si návštevníci pochutnali aj na špičkovej gastronómií v novootvorenom Light House Fresh bare. Obrovský záujem bol u rodín s deťmi aj o animačné programy v hoteloch či na svahoch.

„Tatranci obdobie Vianoc a aj  tzv. zlatý týždeň hodnotia na výbornú. Počas Vianočných sviatkov bola obsadenosť našich hotelov veľmi dobrá, od 60 do 75%. Ako už býva zvykom prevládali Slováci. Zhruba len 30% boli zahraniční klienti. Z roka na rok rastie záujem o pobyty v období Vianoc. V minulosti boli ubytovacie zariadenia v tomto termíne vyťažené na 30 – 40%.  Silvestrovské pobyty vyťažili naše kapacity v priemere na vyše 90%pričom boli aj zariadenia, ktoré potvrdili až 100% obsadenosť. Hotely ale aj penzióny a priváty hodnotia pobyty cez sviatky a na Silvestra lepšie ako v minulom roku.“ povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Počas Silvestra bolo v Tatrách počuť okrem slovenčiny aj poľštinu či češtinu. 60 – 75% klientov v ubytovacích zariadeniach bolo domácich a zvyšok tvorili zahraniční návštevníci. Zo zahraničných hostí boli v rozhodujúcej miere zastúpení Poliaci, Česi, Maďari a Litovčania. Dovolenkárov  z Ukrajiny, Ruska a Bieloruska bolo v porovnaní s minulým rokom menej o cca 3%. Katastrofické scenáre, ktoré sa predpokladali sa našťastie nenaplnili. Väčšina týchto hostí prišla autom a hotel si rezervovali sami, bez cestovnej kancelárie,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Cestovný ruch v Tatrách teraz čaká niekoľko dní slabšej sezóny, ktorý sa pokúsia využiť na ďalší reštart, aby sa dôkladne pripravili na ďalších dovolenkárov a podujatia, ktoré nás čakajú. Už 19.01.2015 začínajú Poliakom zimné prázdniny a 24.01.2015 Svetová zimná univerziáda.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku