Google+

Združovanie hotelov a jeho výhody v praxi

Širšia ponuka a variabilita služieb pre zákazníka, spoločný CRM manažment, prepojené obchodné a marketingové aktivity, spoločné štandardy kvality i silnejšia vyjednávacia pozícia voči dodávateľom - to sú hlavné benefity vyplývajúce zo združovania hotelov v akejkoľvek forme. Nemusí ísť len o hotelové siete či medzinárodné marketingové aliancie, aj združovanie hotelov v malom prináša zaujímavé výhody.
 
Na Slovensku sa v tejto oblasti otvárajú príležitosti predovšetkým pre nezávislé hotely, ktoré vlastní jeden majiteľ alebo skupina investorov. Prinášame Vám zaujímavý príklad hotelovej aliancie, ktorá zoskupuje kongresový hotel v Bratislave, kúpeľný hotel v Dudinciach a wellness hotely v Rajeckých Tepliciach a na Táloch. 
 

Hotelová aliancia združuje pod spoločným vlastníctvom kongresový Hotel GATE ONE**** v Bratislave, novo zrekonštruovaný kúpeľný Hotel Minerál Dudince***, otvorený koncom roka 2010, Šport Wellness Hotel Diplomat**** v Rajeckých Tepliciach   a pripravovaný projekt wellness Hotela Bystrá*** na Táloch, ktorého otvorenie je naplánované v polovici marca.

Koncepcia hotelovej aliancie je založená predovšetkým na spoločnom marketingu a spoločných akvizíciách klientov. Hlavným benefitom je vystupovanie pod jednotnou hlavičkou a možnosť ponúknuť klientom variabilitu služieb kúpeľného hotela na juhu Slovenska, wellness hotela v Nízkych Tatrách a kongresového hotela v hlavnom meste.
 
Ako dodáva Roman Vokoun, riaditeľ hotela GATE ONE****, klientom, ktorí organizujú rôzne podujatia viackrát ročne poskytujeme rôznorodosť ponuky a zaručujeme štandard kvality služieb. Pre letné podujatia je ideálny Hotel Minerál v Dudinciach, ktorý je zaujímavý ponukou wellness služieb. Celoročne využiteľný Hotel Bystrá na Táloch poskytuje v zimných mesiacoch možnosť lyžovačky a využitie zimných outdoorových športov a v letnom období si môžu prísť na svoje priaznivci golfu. Pre medzinárodné konferencie s vyšším počtom účastníkov je tu Hotel GATE ONE****, ktorý má najväčšie konferenčné priestory v Bratislave. Klientom, ktorí využívajú služby všetkých našich hotelov vieme samozrejme poskytnúť výhodnejšie ceny a zaujímavé benefity
 
Z hľadiska sales a marketingu je obrovským benefitom možnosť zdieľania kontaktov na klientov a budovanie vzťahov jednak s korporátnou klientelou, ale aj s priamymi zákazníkmi, ktorých preferencie sú starostlivo zaznamenávané a využívané pre skvalitnenie služieb združených hotelov. Výhoda hotelovej aliancie spočíva tiež v znižovaní nákladov vďaka väčšej vyjednávacej sile voči dodávateľom.
 
 

Hotel GATE ONE**** Bratislava

 
  
 
Moderný kongresový hotel je situovaný v blízkosti bratislavského letiska, v centre novovytvorenej biznis zóny vedľa najväčšieho nákupného centra na Slovensku - Avion Shopping Park. Hotel GATE ONE**** patrí do hotelovej skupiny SUMMIT HOTELS & RESORTS, ktorá je súčasťou medzinárodnej hotelovej siete PREFERRED HOTEL GROUP.
 
  
 
Hotel GATE ONE**** ponúka ubytovanie v 116 izbách vrátane 7 apartmánoch a môže sa pochváliť aj modernými konferenčnými priestormi s najväčšou kapacitou v Bratislave. Priestrannú konferenčnú sálu presvetlenú denným svetlom, s rozlohou 481 m2, je možné posuvnými priečkami rozdeliť na 6 menších sál, celková kapacita priestorov (pri divadelnom sedení) je 500 hostí.
 
 

Hotel Minerál Dudince***

 
   
 
Moderný novootvorený Hotel Minerál*** je situovaný v centre mesta Dudince, v tesnej blízkosti kúpeľného areálu. Hotel Minerál*** prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti ponúka 139 lôžok, moderné wellness centrum napojené na služby kúpeľov Dudince a štýlové priestory pre konferencie, školenia a oslavy s kapacitou do 80 hostí.
 
  
 
 
 

Šport Wellness Hotel Diplomat**** Rajecké Teplice

 
   
 
Hotel Diplomat**** situovaný v centre Rajeckých Teplíc ponúka ubytovanie v 52 izbách, vrátane 19 luxusných apartmánov s terasami s výhľadom na Malú Fatru a Rajeckú dolinu. Okrem wellness centra majú hostia k dispozícii tenisový kurt, 3D golf simulátor, bowling, konferenčné priestory pre 94 osôb a V.I.P bar s letnou terasou ideálnou pre párty a oslavy.  
 
  

 

 

Hotel Bystrá Tále***

 
Hotel Bystrá Tále je situovaný v zaujímavej lokalite pre zimné športy i letnú turistiku a svojim hosťom už čoskoro ponúkne ubytovanie v kapacite 80 - 100 lôžok, služby wellness centra a konferenčné priestory. Hotel Bystrá Tále má ambíciu stať sa destináciou pre predĺžené víkendy i firemné podujatia spojené s outdoorovými atrakciami Nízkych Tatier. Otvorenie hotela je pripravované na polovicu marca 2011.

  

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku