Google+

Počas súboja dvoch šéfkuchárov sa pre dobrú vec vyzbieralo vyše 3000 €

pomahat nam chuti - gasperov mlyn - liptovsky dvorSpolupráca pre dobrú vec - tak by sa dalo nazvať spojenie dvoch reštaurácií spod Tatier, ktoré pomohli deťom i telesne postihnutým lukostrelcom. Po prvýkrát sa na Slovensku uskutočnil šéfkuchársky súboj s názvom Pomáhať nám chutí, kde každý hosť zaplatil za jedlo toľko, koľko chcel prispieť dvom dobročinným organizáciám.

Kulinárske súboje sa odohrávali počas dvoch aprílových piatkových večerov – 11. apríla v reštaurácii Liptovský Dvor a 25. apríla v Gašperovom mlyne. Šéfkuchári Miroslav Gemzický a Michal Škorec pripravili na každý z dvoch večerov iné a veľmi originálne menu, pričom sa držali rovnakých surovín: divina, ryba, kačka, bravčová panenka a čokoláda. Hostia si objednávali a priraďovali ceny jedlám bez toho, aby vedeli, ktorý šéfkuchár ich pripravil.

pomahat-nam-chuti

Hostia za jedlo zaplatili ľubovoľnú čiastku peňazí, pričom suma za jedlá Mira Gemzického z Liptovského dvora bola venovaná centru pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici a za jedlá Michala Škorca z Gašperovho mlyna zase lukostreleckému družstvu telesne postihnutých športovcov z Kežmarku. Svetielku nádeje tak bolo venovaných 1701,95 € a lukostrelcom poputovala čiastka 1326 €. Spolu sa tak darovalo neuveriteľných 3063,95 €.

Kým Svetielko nádeje z Banskej Bystrice plánuje finančné prostriedky využiť na budovanie mobilného detského hospicu, telesne postihnutí lukostrelci z Kežmarku si za darované peniaze kúpia náradie na údržbu lukov a prostriedky, ktoré im uľahčia presun na preteky.

Cieľom večera bolo priateľsky postaviť proti sebe dvoch špičkových šéfkuchárov, hosťom pripraviť fantastický kulinársky zážitok, všetkým vytvoriť príjemnú atmosféru, ale najmä podporiť dobrú vec. Podľa ohlasov hostí i zástupcov dvoch organizácií bol tento cieľ do bodky splnený.

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku