Google+

Reštaurácia, bar a lobby lounge v hoteli Sheraton Bratislava už majú svoje mená

Prípravy na otvorenie prvého hotela Sheraton na Slovensku vrcholia. Svoju konečnú podobu dostávajú izby aj ďalšie priestory hotela, aby v deň otvorenia,  24. februára 2010, mohli ponúknuť hosťom prvotriedne služby a neopakovateľnú atmosféru. K neoddeliteľným súčastiam hotela patria už dnes jeho reštauračné priestory – Anjou Brasserie a tiež dva pulzujúce bary Port WilsonAmber‘s, ktoré majú ambíciu stať sa centrom spoločenského života v meste.

 

Lobby Bar Port Wilson

 

 
Už pri vstupe do hotela očarí hostí lobby bar Port Wilson, ktorému dominuje viac ako 6 metrov vysoká vinotéka s výberom kvalitných svetových aj slovenských vín.
Názov Port Wilson je odvolávkou na obdobie po roku 1918, kedy bola Bratislava multietnickým slobodným mestom pod priamou správou Spoločnosti národov a krátko niesla názov po vtedajšom americkom prezidentovi – Wilsonovo. Riečny prístav bol historicky vždy symbolom stretnutí a výmeny informácií, a tak aj lobby bar Port Wilson chce vytvoriť také prostredie, aby sa v ňom mohli stretávať zaujímaví ľudia, ktorí si vždy majú čo povedať.

 

 

 

 

Brasserie Anjou

 

Gastronomickým rajom bude Brasserie Anjou. Anjou je stará francúzska rodina, ktorej potomok, Karol I. Róbert, sa v roku 1310 stal uhorským kráľom. Kráľovská rodina Anjou je symbolom vstupu francúzskej kultúry na naše územie, ktorá sa pozitívne odrazila nielen v umení ale aj v gastronómii. Rovnakú ambíciu má aj Brasserie Anjou – posunúť štandardy gastronomickej ponuky a pohostinnosti v hlavnom meste Slovenska. Už označenie „brasserie“, s ktorým sa možno stretnúť najmä vo Francúzsku, napovedá, že popri prvotriednej obsluhe ponúkne Brasserie Anjou predovšetkým kvalitné, vždy čerstvé jedlá a uvoľnenú atmosféru, kde sa nevyžaduje predpísané oblečenie.

Základ bude tvoriť originálna francúzska kuchyňa, plná rýb, mušlí, grilovaných špecialít, čerstvých byliniek a bagiet. K príjemnému „ruchu“ reštaurácie prispeje aj koncept tzv. otvorenej kuchyne, takže prípravu svojho jedla budete môcť sledovať na vlastné oči.
 
 

Bar Amber‘s

 
Bar Amber‘s ponúkne široký výber nápojov či exotických koktejlov. Odkazuje na tradíciu obchodnej Jantárovej cesty (anglický výraz amber, v preklade jantár), ktorá existovala prakticky od praveku a spájala Stredozemné more so Škandináviou. Na Slovensku viedla jej hlavná trasa cez Devínsku bránu a ďalej popri  Váhu a priesmykmi na Moravu. V nadväznosti na tradíciu obchodníkov z Jantárovej cesty a prirodzenej potreby ľudí stretávať sa a obchodovať na bezpečných a pohostinných miestach, chceme, aby bol Amber‘s miestom pre vaše oslavy, stretnutia s priateľmi, kde sa ľudia cítia dobre a radi sa vracajú.
 

 

 

Cukráreň Link@Sheraton café

 
Gastronomickú ponuku hotela Sheraton Bratislava vhodne doplní cukráreň Link@Sheraton café, so širokým výberom zdravých pochúťok a jedinečných cukrárenských výrobkov. Systém “TO GO” ocenia najmä hostia s nedostatkom času, keď si vybraný koláčik či 100% kávu arabica budú môcť vziať so sebou. Cukráreň bude interaktívnou súčasťou Link@Sheraton sm, ktorý Sheraton zariadil v spolupráci so spoločnosťou Microsoft®. Toto unikátne komunikačné centrum ponúkne moderné technológie, ktoré návštevníci očakávajú a vyžadujú – to im umožní byť v spojení nielen s prácou, ale zdieľať zážitky s rodinou a priateľmi, kým sú ďaleko od svojich domovov.
 
Otvorením hotela, vstupuje značka Sheraton na slovenský trh. Sheraton Bratislava Hotel ponúkne 209 luxusných izieb a apartmánov, špičkovo vybavený wellness klub a kúpele s plaveckým bazénom a siedmymi terapeutickými miestnosťami na rozlohe skoro 800 m2 a moderné fitnes centrum. Hotel ponúkne veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2, osvetlené prirodzeným svetlom a vybavené najmodernejšími technológiami. 
Vďaka ideálnej polohe v srdci Bratislavy, len 10 minút chôdze od historického centra a blízkosti nového Slovenského národného divadla, bude tak Sheraton Bratislava Hotel vynikajúcou voľbou pre biznismenov, dovolenkárov aj miestnych hostí.

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

O Starwood Hotels & Worldwide, Inc

 

 

S viac ako 400 hotelmi v 75 krajinách po celom svete pokračuje značka Sheraton vo svojej intenzívnej medzinárodnej expanzii, s ambíciou rozšíriť existujúcu sieť do konca roku 2009 o ďalších 54 hotelov s 20 000 izbami. Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. je jednou z vedúcich hotelových spoločností na svete, ktorá disponuje viac ako 960 nehnuteľnosťami v 97 krajinách sveta a zamestnáva 145 000 ľudí. Starwood® Hotels je plne integrovanou spoločnosťou, ktorá vlastní, prevádzkuje a franchisuje hotely a rezorty pod renomovanými značkami, ako sú: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton a nedávno predstavené značky AloftSM a ElementSM. Starwood Hotels okrem toho vlastní spoločnosť Starwood Vacation Ownership, Inc., ktorá je jedným z popredných developerov a prevádzkovateľov nadštandardných dovolenkových rezortov. Viac informácií nájdete na stránke www.sheraton.com alebo www.starwoodhotels.com.

 

O spoločnosti Ballymore

 

Ballymore je medzinárodná developerská a investičná spoločnosť so zameraním na dizajn. Pri svojich projektoch sa sústreďuje predovšetkým na výber atraktívnych lokalít vo veľkých mestách v blízkosti dopravnej infraštruktúry, ktoré spĺňajú nielen požiadavky dneška, ale budú vyhovovať aj predstavám o kvalite života v budúcnosti. Ide o miesta, ktoré vytvárajú inšpiratívne prostredie pre prácu aj bežný život. Zmysel pre detail, nezameniteľná kvalita pri všetkých činnostiach a vášeň pre budovanie nových objektov je to, čo je spoločnosti Ballymore vlastné. Ballymore pôsobí v oblasti stavebníctva a developmentu takmer 30 rokov. V súčasnosti má v rôznych fázach plánovania alebo výstavby viac ako 40 projektov, a to najmä v Londýne, Dubline, Prahe, Bratislave a Berlíne. Ballymore je súkromná, pôvodom írska rodinná spoločnosť.

 

 

 

Partneri

Spojte sa s nami na Facebooku